Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Więcej miejsc dla przedszkolaków

Więcej miejsc dla przedszkolaków

0

W Krzyżowej działalność rozpoczęło Niepubliczne Przedszkole „Zielona Kraina”.  Do przyjęcia pierwszych przedszkolaków przygotowuje się także punkt przedszkolny w Lutomi. To kolejna szansa dla rodziców w gminie Świdnica, by mogli znaleźć opiekę dla swoich pociech.

 

„Zielona Kraina”  to przedszkole założone przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Placówka powstała w ramach Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Od kilku lat słyszeliśmy od mieszkańców sąsiadujących z Fundacją o potrzebie powrotu do idei promowania wychowania przedszkolnego w Krzyżowej. Wszyscy wracali wspomnieniami do lat, w których w tzw. „Wozowni” – jednym z budynków fundacyjnych – gmina prowadziła przedszkole. Pracownicy wspominali, jak na naszym dziedzińcu gromadka maluchów bawiła się, uczyła, korzystała z obecności dzieci z innych krajów, biorących udział w projektach realizowanych przez Fundację – opowiada o genezie powstania Przedszkola Aleksandra Królak – Wąsowicz, pomysłodawczyni i dyrektorka przedszkola, i dodaje:  Do tego kilka naszych koleżanek z pracy to świeżo upieczone mamy, dla których możliwość wysłania dziecka do przedszkola w miejscu pracy to niezwykła pomoc”  W ten sposób Fundacja chce także promować ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, której jednym z wyznaczników jest dbałość o własnych pracowników.

Przedszkole otwarte jest w godzinach od 6:30 do 17:00 i prowadzone jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat mieszkających  na terenie gminy Świdnica. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci będą miały możliwość nauki języków obcych (angielskiego i niemieckiego – zajęcia prowadzone przez nativ speakera),  będą uczestniczyć w zajęciach z rytmiki i logopedii. Będą także korzystać z nowoczesnego centrum edukacji ekologicznej oraz wezmą udział w cotygodniowych specjalnych projektach edukacyjnych. Powstały dwie grupy wiekowe, każda po ośmioro dzieci, którymi opiekują się dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego.

Kolejnym punktem na mapie gminy Świdnica gdzie przedszkolaki mogą liczyć na profesjonalną opiekę i edukację będzie punkt przedszkolny w Lutomi – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica. Od listopada  grupa 30 dzieci w wieku 3-4 lat będzie mogła liczyć na bogatą ofertę przygotowaną przez Fundację Edukacji Przedszkolnej. Miejscem spotkań będzie świetlica w Lutomi, gdzie trwają właśnie prace związane z przygotowaniem obiektu. Koszty wyposażenia punktu przedszkolnego w niezbędne meble i pomoce dydaktyczne zostaną poniesione przez Fundację. Rodzice zapłacą jedynie za wyżywienie swoich pociech. Podczas 8 godzin dzieci mogą liczyć również na opiekę logopedy i psychologa. Dla rodziców organizatorzy przewidzieli cykl szkoleń w formie warsztatów, podczas których opiekunowie otrzymają wsparcie z zakresu rozwiązywania problemów z małymi dziećmi.

Poprzedni artykułCztery dni święta filmu
Następny artykuł„Jesteś Bogiem” w Cinema 3D [REPERTUAR]