Strona główna Kultura Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

0

Wraz z końcem wakacji przybywa festiwali, wystaw i ciekawych wydarzeń, jednak jeśli wolą Państwo weekend spędzać według własnego pomysłu, jak co tydzień mamy garść podpowiedzi. W najnowszym Magazynie Swidnica24.pl propozycje filmowe, książkowe, kucharskie, turystyczne i jak zawsze – cenne porady Powiatowego Rzecznika Konsumentów na każdy dzień!

Portal ZnaneNieznane.pl poleca wycieczkę w rejony nieodległe. Prawdziwą kopalnią pomysłów na weekendowe wyprawy jest Kotlina Jeleniogórska. Tym razem za cel można obrać Szklarską Porębę i to niekoniecznie dlatego, że są tam piękne trasy spacerowe i widoki! Właśnie tym miejscem zachwycił się autor powszechnie znanych fraszek, Jan Sztaudynger. W Szklarskiej Porębie stoi jego dom, zamieniony na muzeum. Warto zajrzeć, a więcej w dziale Turystyka.

Czarodziejka Penelopa tym razem serwuje danie ze śliwkami. Najzwyklejszy placek jej pomysłu może okazać się przebojem deserowym na weekend. Gdzie tkwi tajemnica? O tym w dziale Kuchnia.

Adrianna Woźniak z kolei podpowiada, czy warto wybrać się na szeroko reklamowaną komedię filmową „Ted”. Historia niezwykłego związku małego chłopca, a później mężczyzny, z pluszowym misiem, stawia na głowie wyobrażenia o pluszowym towarzyszu dzieciństwa. Więcej w dziale Kino. Do poczytania polecamy natomiast „Wałkowanie Ameryki”. W pełen humoru, ale i trafnych obserwacji, sposób Amerykę opisuje znany dziennikarz radiowy, Marek Wałkuski. Więcej w dziale Książka.

Na zakończenie – lub początek, jak kto woli – cenne podpowiedzi przygotowane przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów. W najnowszym odcinku o tym, jak nie dać się nabrać instytucjom, które udają banki.

Magazyn Swidnica24.pl znajda Państwo w menu pod hasłem Magazyn i na dole strony w specjalnym, magazynowym oknie.

Miłego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Placek ze śliwkami
Następny artykułŚKPR zainauguruje dziś sezon 2012/2013