Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR zainauguruje dziś sezon 2012/2013

ŚKPR zainauguruje dziś sezon 2012/2013

0

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji rozgrywek w I lidze. W pierwszej kolejce (sobota, 15 września, godzina 20, hala na osiedlu Zawiszów). Szare Wilki podejmą beniaminka – Szczypiorno Kalisz.

Los bywa przewrotny. Meczami ze Szczypiornem ŚKPR kończył poprzedni sezon, spotkanie z tym rywalem rozpocznie kolejny. Przypomnijmy, że zawodnicy z Kalisza rywalizowali z naszą ekipą o awans na zaplecze PGNiG. Po przegranej 27:29 w Kaliszu, ŚKPR odrobił straty przed własną publiką i zwyciężając 29:25 obronił miejsce w I lidze. Później, decyzją władz ZPRP o powiększeniu ligi do czternastu zespołów promocję uzyskał również team z Kalisza.

Z piłkarzami z nad Prosny ŚKPR przez lata toczył zacięte boje na parkietach II ligi. Łącznie na poziomie I i II ligi zespoły mierzyły się ze sobą 10 razy. (6 zwycięstw ŚKPR-u, 1 remis, 3 zwycięstwa Kalisza, bramki 307:303 dla ŚKPR-u). Na pięć spotkań rozegranych w Świdnicy ŚKPR zwyciężał 4 razy, jeden raz padł remis, bramki: 164:153 na korzyść świdniczan).

Nastroje w zespole tak przed meczem z Kaliszem jak i całym sezonem są dobre. Widać, że w dość szybkim czasie udało się stworzyć kolektyw o nowej jakości. Czuć umiarkowany optymizm. Oto co przed startem rozgrywek powiedzieli przedstawiciele ŚKPR-u

Poprzedni artykułWeekend z Magazynem Swidnica24.pl
Następny artykułDni Fotografii: Zestaw 2012 i Fotomaraton [FOTO]