Strona główna 112 Trzydzieści sześć osób zginęło w wakacje

Trzydzieści sześć osób zginęło w wakacje

8

Podczas tegorocznych wakacji na obszarze województwa dolnośląskiego doszło do 519 wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 36 osób, 743 zostały ranne – informuje aspirant Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu. Policjanci w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 2315 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz 11 osób kierujących pojazdami pod wpływem środków odurzających. Zatrzymano blisko 7200 dowodów rejestracyjnych, a 205 skontrolowanych autobusów oraz innych pojazdów, przewożących dzieci i młodzież, z uwagi na stan techniczny, policjanci nie dopuścili do dalszego ruchu.

Do najtragiczniejszego zdarzenia w powiecie świdnickim doszło w Pożarzysku (na zdjęciu) , gmina Żarów.W wyniku zderzenia mercedesa z samochodem ciężarowym na miejscu śmierć poniósł 20-letni kierowca.

Na dolnośląskich drogach, w okresie tegorocznych wakacji, odnotowano mniej ofiar śmiertelnych. W ubiegłym roku podczas wakacji w wypadkach zginęło 47 osób. Policjanci realizując działania w ramach akcji „bezpieczne wakacje” skontrolowali ponad 93 170 pojazdów. Blisko 1800 kontroli dotyczyło motocyklistów. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny w 1350 autobusach. 115 z nich, w efekcie stwierdzonych nieprawidłowości, nie zostało dopuszczonych dalej do ruchu.

Spośród 2138 innych pojazdów, przewożących dzieci i młodzież, które skontrolowali policjanci pod względem stanu technicznego, w 90 przypadkach stwierdzone nieprawidłowości, skutkowały także niedopuszczeniem do dalszej jazdy. Łącznie, z uwagi na niewłaściwy stan techniczny pojazdów zatrzymano blisko 7200 dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze ukarali mandatami za popełnione wykroczenia drogowe prawie 41 tys. kierowców. Wśród nich ponad 500, to motocykliści. Ponadto funkcjonariusze skierowali do sądu blisko 1750 wniosków o ukaranie za popełnione wykroczenia. Najczęstsze przewinienia, ujawniane przez funkcjonariuszy, to przekroczenie dozwolonej prędkości (17655 wykroczeń). Ponadto w 4438 przypadkach policjanci ujawnili niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a w blisko 400 przypadkach nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Poprzedni artykułNagroda za logo
Następny artykułŚwidnicki Imprezownik