Strona główna Kultura Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

0

Wiem, że kalendarzowe lato już się skończyło. Wiem, że przed nami czas szarugi, z jedynie delikatnymi przebłyskami dobrej pogody. Wiem, że za chwilę przypomnimy sobie o wszystkich swetrach, czapkach i rękawiczkach, które upchaliśmy gdzieś na dnie szafy. Ale wiem też, że jesieni poddawać się nie wolno, tym bardziej w weekendy. Kolorów i ciepła nie brakuje, trzeba tylko wyjść z domu.

Radical Soul Ammunition, fot. zbiory I LO w Strzegomiu

***

Nazwa: II Festiwal Subkultur w Strzegomiu

Miejsce: Liceum ogólnokształcące w Strzegomiu, ul. Kościuszki 31

Czas: 29.09.2012r., 16:00

Wstęp bezpłatny

Fanów muzyki wszelkiego rodzaju zapraszamy na jutrzejszą, drugą już edycję Festiwalu Subkultur w Strzegomiu. Głównym filarem imprezy jest promocja zdolności muzycznych młodych ludzi z regionu, bez względu na rodzaj wykonywanej muzyki. 29.09.2012r. w strzegomskim I LO, od godziny 16:00, będzie można zobaczyć na żywo koncerty grup, które zmierzą się w konkursie.Oprócz zespołów amatorskich na scenie pojawi się K-Dzielnia, czyli grupa hip-hopowa ze Strzegomia, zdobywcy pierwszego miejsca w zeszłorocznej edycji Festiwalu. Drugą gwiazdą wieczoru będzie Radical Soul Ammunition, zespół nawiązujący do dokonań Radical News. Jak czytamy na stronie organizatora, Radical Soul Ammunition jest formacją grającą mieszankę stylów roots, reggae, dub. Na swoje koncerty przyciągają masę ludzi. Są okazem czystej energii, którą dzielą się z odbiorcami. Zespół ma na swoim koncie niejeden koncert. 3 sierpnia 2012r. wystąpili na Przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kryszny.

***

Nazwa: Dni Jaworzyny (m.in. koncert Całej Góry Barwinków) i gala parowozów

Miejsce: Jaworzyna Śląska, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, teren przy ul. 1 maja

Czas: 29.09.2012r., 12:00

Cena: część wydarzeń biletowana

W najbliższą sobotę, 29.09.2012r., zapraszamy na dni Jaworzyny Śląskiej, połączone z niezwykłą galą parowozów.  Lokomotywy będzie można podziwiać od południa – najpierw na stacji kolejowej, a później na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku. Więcej o gali znajdziesz tu. Oprócz tego, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które będą miały miejsce przy ulicy 1 maja. Od 13:30 do 16:30 zaplanowano zabawy dla najmłodszych i występy lokalnych zespołów. O 16:30 na scenie zobaczymy Kapelę Średzką „Biesiadni”, a o 18:00  wyruszymy w sentymentalną podróż – „Back to the Dreams” – poprzez najpopularniejsze piosenki lat 80. i 90. O 19:15 rozpocznie się uczta dla wszystkich fanów rytmów reggae i ska – koncert „DubSka” i „Całej Góry Barwinków”. Na zakończenie odwiedzimy Liverpool lat 60. z zespołem „The Shout”, który przypomni największe hity Beatlesów.

***

Nazwa: Wycieczka – wieże ratuszowe Dolnego Śląska

Miejsce: Świdnica, rynek

Czas: 30.09.2012r., 16:00

Udział bezpłatny

Świdnica znów cieszy pięknem dwóch wież. Obok najwyższej, czyli katedralnej, która mierzy aż 103 metry, po 45 latach od zawalenia starej możemy podziwiać nową wieżę ratuszową. Wszystkich tych, których ciekawi historia dolnośląskich wież, zapraszamy na wycieczkę dla dorosłych pt. Najwyższa? Najpiękniejsza? Najstarsza? – o wieżach ratuszowych na Dolnym Śląsku. Miejsce: Rynek, zbiórka pod fontanną z Neptunem.

***

Jeśli wierzyć serwisom pogodowym, najbliższy weekend zapowiada się bezdeszczowo. Dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich, żeby ruszyli z domu korzystać z ostatnich przebłysków słońca, zanim jesień na dobre przejmie władzę.

Maciek Jasnos

Poprzedni artykułHip – hopowe nowości
Następny artykułMuzeum Dawnego Kupiectwa bez zmian