Strona główna Kultura Startuje „Alchemia Teatralna”. Krzytof Globisz odwiedzi Świdnicę

Startuje „Alchemia Teatralna”. Krzytof Globisz odwiedzi Świdnicę

0

Po wakacjach rusza z kolejna edycja projektu „Alchemia Teatralna”. Wznowione zostały działania warsztatowe z młodzieżą i dorosłymi. Grupa młodsza przygotowuje się teraz do wystawienia dramatu, który został nagrodzony w konkursie na sztukę teatralną w ramach „Alchemii”. Opiekę nad młodymi sprawują: Juliusz Chrząstowski – z zakresu aktorstwa, Dominik Strycharski – praca z głosem, Tomasz Dajewski – ruch sceniczny.  – Zajęcia będą się wzajemnie uzupełniały. Dzięki tym warsztatom powstanie – miejmy nadzieję – interesujący spektakl teatralny. Mamy też pomysł na nietuzinkowy udział publiczności w wydarzeniu, ale na razie niech to pozostanie słodką tajemnicą – wszystkiego dowiedzą się Państwo w określonym czasie – mówi Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Dorośli, którzy w zeszłym roku zaprezentowali swoje trzecie przedstawienie – cieszące się ogromną popularnością „Romanse i papierosy” – teraz przygotowują się do najnowszego występu. – „Królik, królik” – wbrew pozorom, nie będzie to przedstawienie o zwierzętach, ale o znów o ludziach i nietuzinkowych relacjach pomiędzy nimi – informuje pani Halina. Na deskach teatru zobaczymy znane osoby związane z kulturą i oświatą w regionie, czyli: Mariolę Mackiewicz, polonistkę II LO w Świdnicy, Roberta Kaśkowa – dyrektora świdnickiego I LO, Krystynę Kowalonek – dyrektorkę Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy, księdza Romana Tomaszczuka, Zbigniewa Curyla – dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, Teresę Wagilewicz – świdnicką poetkę, Alicję Żywicką – emerytowaną dyrektorkę przedszkola numer 16, Zofię Dziadurę, Bożenę Kuźmę i Halinę Szymańską ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, Czesławę Greś ze szkoły podstawowej numer 6, Martę Żywicką – dziennikarkę, specjalistkę do spraw marketingu, Krzysztofa Frączka z III LO i Adama Szmajducha. Pojawią się też nowe osoby: Kamil Gąszowski oraz Krzysztof Paruch. Z grupą dorosłych warsztaty będą prowadzić Juliusz Chrząstowski i Tomasz Dajewski. – Pod koniec listopada zamierzamy wystąpić na scenie. Młodzież zaprezentuje owoce swojej pracy odrobinę wcześniej – w pierwszych dniach października – mówi Halina Szymańska.

Świdnicę odwiedzi również wybitny aktor – znany ze swoich występów na deskach teatru oraz na małym i dużym ekranie – Krzysztof Globisz, który zagrał między innymi w „Krótkim filmie o zabijaniu”, „Aniele w Krakowie”, „Jasminum”, czy w telewizyjnym hicie „Czas honoru”. Aktora będzie można spotkać już 8 października. Wszelkie szczegóły na temat spotkania wkrótce.

SA

Krzysztof Globisz, fot. Wikipedia

Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo i uciekł
Następny artykułSzare Wilki zaczynają z… Ivano Baliciem!