Strona główna Wydarzenia Świebodzice Siłownia pod chmurką

Siłownia pod chmurką [FOTO]

2

Kto lubi dbać o formę i ceni sobie ruch na świeżym powietrzu – koniecznie powinien zajrzeć do Parku Miejskiego w Świebodzicach. Kilka dni temu zmontowano tu urządzenia do treningu siłowego. Ogólnodostępne, bezpieczne rowery, dźwignie i inne sprzęty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci, jak i starszych.

– Siłownia pod chmurką znajduje się w pobliżu głównego wejścia do parku, obok placu zabaw. Jej zakup i montaż sfinansował samorząd. Koszt urządzeń to około 25 tys. złotych, ich montażem zajął się Zakład Gospodarki Komunalnej – informuje Agnieszka Bielawska – Pękala, rzecznik UM w Świebodzicach.

Zrewitalizowany Park Miejski staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i rekreacji dla świebodziczan. Zaciszne alejki spacerowe i ławki sprzyjają odpoczynkowi, amfiteatr w trakcie sezonu letniego często rozbrzmiewa muzyką poważną, dzięki koncertom z cyklu „Muzyka w sercu miasta”. Dla najmłodszych przygotowano kolorowy plac zabaw, wysypany piaskiem, gdzie w lecie dzieci mogą się poczuć niemal jak na plaży. Przybyła niedawno siłownia jest doskonałym uzupełnieniem tego wyjątkowego miejsca.

Poprzedni artykułMęczarnie Stali, Polonia za burtą
Następny artykułNauka nie tylko w szkole