Strona główna Temat dnia Rajd Książęcy śladami tajemnic

Rajd Książęcy śladami tajemnic

9

Już po raz trzeci LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie zaprasza na pieszą wędrówkę. Tym razem III Rajd Książęcy zostanie zorganizowany 29 września na terenie Gór Sowich. Wędrując wraz z przewodnikiem uczestnicy będą poznawać tajemnice, które od czasów wojny skrywają podziemne sztolnie. W planie rajdu przewidziane jest zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka, oraz całego Kompleksu Riese. To prawdziwa gratka dla tych wszystkich, którzy interesują się okresem II Wojny Światowej.

– Starujemy z Przełęczy Sokolej i kierujemy się czerwonym szlakiem do Osówki, do której wejdziemy i sprawdzimy, co kryje się za grubą warstwą betonu. Następnie grupa wyruszy w kierunku Kompleksu Włodarz, po drodze zwiedzając Soboń. Po zwiedzeniu części historycznej gór grupa uda się w kierunku Wielkiej Sowy, gdzie będzie można podziwiać piękną panoramę okolic – informują organizatorzy.

Tradycyjnie zwieńczeniem imprezy będzie wspólny obiad, tym razem w pobliskim Schronisku „Sowa”. Po nabraniu sił grupa ruszy na ostatni etap trasy, w kierunku Przełęczy Jugowskiej, gdzie czekać będzie autobus do Świdnicy.

Koszt na jednego uczestnika to 35 zł. W tym zapewniamy przejazd, ciepły posiłek, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu do Kompleksu Osówka. Wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Rajdzie zapraszamy do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, lub do kontaktu telefonicznego 74/852-02-90 lub na email [email protected]„> [email protected] . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl.

Zapisy do 25 września 2012, ilość miejsc ograniczona.

Opr. red.

Poprzedni artykułSwidnica24.pl w nowej odsłonie
Następny artykułDobre przetarcie przed ligą. ŚKPR znów zwycięski