Strona główna Sport Inne Pokaz siły w granitowym sercu Polski

Pokaz siły w granitowym sercu Polski [FOTO]

4

Strzegom stał się w sobotnie popołudnie stolicą polskiej kulturystyki, a to za sprawą zawodów „Kamienna Rzeźba”, które zgromadziły najlepszych zawodników i zawodniczki w naszym kraju. Organizatorem „Kamiennej Rzeźby” był klub Start Strzegom, zaś współorganizatorami: Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Urząd Miejski w Strzegomiu, Powiat Świdnicki, Strzegomskie Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Strzegomskie zawody stanowiły eliminacje do Mistrzostw Świata kobiet w Białymstoku i eliminacje do Arnold Classic Europe w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Na scenie w Strzegomiu zobaczyliśmy aż trójkę mistrzów świata: Mateusza Kołkowskiego (kulturystyka klasyczna), Katarzynę Kozakiewicz-Kowalik (fitness sylwetkowe) i Ewę Sędkowską (kulturystyka). W stolicy granitu pojawili się także: wicemistrz świata Andrzej Kołodziejczyk (kulturystyka), wicemistrzyni świata juniorek Natalia Gacke (fitness sylwetkowe), triumfator Amatorskiej Olympii Karol Małecki, mistrzowie Europy: Grzegorz Ozga (kulturystyka), Jakub Potocki (kulturystyka), Przemysław Żokowski (kulturystyka klasyczna), Anna Szczotka (fitness sylwetkowe) i kilku medalistów mistrzostw Europy.

 

Sędziowie, którzy oceniali poszczególnych zawodników mieli nie lada trudne zadanie. Wybór najlepszych, przy tak wyrównanym poziomie, był dla nich sporym wyzwaniem. W kategorii: kulturystyka mężczyzn wszechwag najlepszy okazał się Marek Olejniczak, reprezentujący klub Efekt Toruń. W kulturystyce klasycznej mężczyzn zwyciężył Tomasz Kornalewski z klubu PACO Lublin, a czwarte miejsce zajął jedyny reprezentant miejscowego klubu Start Strzegom Łukasz Rydwański. Wśród kobiet w kategorii fitness sylwetkowym bezkonkurencyjna była Katarzyna Kozakiewicz–Kowalik z klubu Maniac Gym Białystok.

 

Zawody okazały się „przysłowiowym strzałem w dziesiątkę” i zostały ocenione bardzo wysoko przez niezależne gremia. Klub Start Strzegom serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów oraz sponsorom, dzięki którym mogło dojść do tak ciekawego wydarzenia sportowego w Strzegomiu.

/Tomasz Wanecki/

Wyniki:

Kulturystyka mężczyzn wszechwag

1. miejsce – Marek Olejniczak (Efekt Toruń) – 23 pkt.

2. miejsce – Karol Małecki (Winogrady Poznań) – 40

3. miejsce – Adam Adamski (Heros Ustka) – 54

 

Kulturystyka klasyczna mężczyzn

1. miejsce – Tomasz Kornalewski (PACO Lublin) – 22 pkt.

2. miejsce – Przemysław Żokowski (Efekt Toruń) – 23 pkt.

3. miejsce – Jan Olejko (Olimp Zabrze) – 45 pkt.

—————————————————————————–

4. miejsce – Łukasz Radwański  (Start Strzegom) – 60 pkt.

 

 

Fitness Sylwetkowe Kobiet

1. miejsce – Katarzyna Kozakiewicz-Kowalik (Maniac Gym Białystok) – 8 pkt.
2. miejsce – Anna Szczotka (EURO Gym Jaworzno) – 8 pkt.

3. miejsce – Natalia Gacka (Wioletta Bydgoszcz) -16 pkt.

Poprzedni artykułLista oszukanych coraz dłuższa
Następny artykułKrólewskiej wizyty nie będzie