Strona główna Wydarzenia Królewskiej wizyty nie będzie

Królewskiej wizyty nie będzie

0

Małżonka emira Kataru nie odbierze Orderu Uśmiechu w Świdnicy, ale świdnickie dzieci wezmą udział w uroczystościach w Warszawie. Przez kilka miesięcy trwały przymiarki do zorganizowania dekoracji właśnie w naszym mieście. Z tego powodu gościli tu najwyżsi przedstawiciele katarskiego dworu. Ostatecznie podjęli jednak decyzję, że JW Sheikha Mozah Bint Nasser przyleci do Polski tylko na 3 godziny. Z tego powodu order odbierze w Warszawie.

Jak informuje Marek Michalak, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Odznaczenia, do stolicy zgodnie z obietnicą zostaną zaproszeni podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych Serce i grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy. Koszty wyjazdu pokryje Kapituła.

Wizyta królewskiej małżonki planowana jest na początek października. JW Sheikha Mozah Bint Nasser spotka się z Anną Komorowską, a później z dziećmi w warszawskich Łazienkach. Odznaczenie Orderem Uśmiechu będzie ostatnim akcentem krótkiego spotkania.

Małżonka emira Kataru założyła i wspiera finansowo Centrum „Shafallah” na rzecz dzieci niepełnosprawnych ruchowo, z zespołem Downa oraz dzieci autystycznych. Z jej inicjatywy i dzięki jej finansowemu zaangażowaniu powstało Centrum Onkologii Dziecięcej w Bejrucie. Pomaga też finansowo szpitalom dziecięcym na całym świecie. Jest założycielką Katarskiej Fundacji na rzecz ochrony kobiet i dzieci, a także fundatorką pierwszego w krajach arabskich edukacyjnego kanału telewizyjnego dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Fundacja  Sheikhy Mozah Bint Nasser wspiera sieroty w krajach Afryki i Azji.

Poprzedni artykułPokaz siły w granitowym sercu Polski [FOTO]
Następny artykułGross-Rosen – Pamiętajmy [KONKURS]