Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie dni zapisów na regaty

Ostatnie dni zapisów na regaty

0

Do poniedziałku, 10 września przyjmowane są zgłoszenia na X regaty „Książęcy Szkwał 2012” o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie OMEGA w systemie przesiadkowym. Jubileuszowe regaty zaplanowano w dniach 14-16 września w Sławie. Zgłosiło się już 17 załóg – informuje Stefan Augustyn z UM w Świdnicy. Tegorocznymi organizatorami regat jest ponownie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” przy współpracy Świdnickiego Klubu Żeglarskiego „Qbryg”.

Wpisowe od załogi biorącej udział w regatach dzięki dofinansowaniu miasta Świdnica wyniesie 60 zł. Trzydniowe wyżywienie to koszt 120 zł od osoby. Noclegi zaplanowano w cenie od 200 do 340 zł za dwa noclegi w pokojach dwuosobowych lub w domkach z pełnym węzłem sanitarnym (4-5 osobowych). Na regaty mogą się również wybrać kibice. Dla nich zorganizowany zostanie turniej piłki siatkowej oraz będą mieli możliwość korzystania ze sprzętu pływającego (rowery wodne). Na sobotę zaplanowano biesiadę żeglarską przy ognisku.

Na jezioro w Sławie w województwie lubuskim wypłynąć może ok. 20 łodzi. Zgłoszenia od osób, które chcą wziąć udział w regatach przyjmuje Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” (tel. 074 852-02-90, ul. Wewnętrzna 2 w świdnickim Rynku) do dnia 10 września.

Z okazji jubileuszu tegorocznych regat, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę. Regaty organizowane są w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

***

Nagrodą główną w tegorocznych Regatach o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego jest rejs jachtem ekspedycyjnym s/y SPIRIT ufundowany przez armatora. Zwycięska załoga otrzyma voucher na jeden z etapów wyprawy AfroTour 2012/13, uprawniający sternika do udziału w dowolnie wybranym rejsie bez opłat, a dwoje członków załogi do 50% zniżki.

S/y SPIRIT to 20-metrowy aluminiowy jacht wyprawowy, skonstruowany z myślą o rejsach morskich i oceanicznych w każdym rejonie świata. Jacht pod polską banderą odbył dwie wyprawy do Arktyki, na Spitsbergen i  Grenlandię oraz do Afryki.

Udział w rejsie obejmuje miejsce na jachcie, opiekę kapitana, podstawowe szkolenie żeglarskie, wyżywienie, ubezpieczenie podczas żeglugi, opłaty portowe i administracyjne. Po stronie uczestników leży zakup biletów lotniczych, wiz, biletów wstępu do atrakcji turystycznych, szczepień (jeśli dotyczy), ubezpieczenia turystycznego.

Z vouchera można skorzystać na rejsach, na których armator dysponuje wolnymi miejscami.

Więcej informacji na stronie internetowej armatora: www.spiritone.pl.

 

 

Poprzedni artykułWratislavia Cantans już 47. raz
Następny artykułIlona Felicjańska na Fashion Day