Strona główna Kultura Mozartiada w teatrze

Mozartiada w teatrze

0

Świdnicki Ośrodek Kultury i Świdnickie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na niezwykły koncert najpiękniejszych scen z oper Mozarta. Już niedzielę 23 września o godzinie 19.00 będziemy mogli wysłuchać koncertu Międzynarodowej Grupy Operowej Sonotrio.

Mozartiada to wyjątkowy wieczór operowy, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze sceny z dzieł W.A. Mozarta (Don Giovanni, Cosi fan tutte, Wesele Figara, Czarodziejski flet) ujęte w subtelną oprawę sceniczną. Projekt ten był z powodzeniem wykonywany kilkukrotnie we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku, w niedługim czasie zawita także do Wiednia.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonotrio zainaurugowała swoją działalność artystyczną 1 marca 2012 roku. Artyści zespołu, pochodzący  z Wiednia, Pragi, Zurichu, Warszawy i Wrocławia prowadzą intensywną działalność na scenach i estradach operowych, m.in. w Narodni Divadlo w Pradze, Warszawskiej Operze Kameralnej i innych. Mottem grupy jest ansambl, harmonia głosów. Z tej perspektywy śpiewacy prezentują najsłynniejsze dzieła operowe i operetkowe.

Data: niedziela, 23.09.2012 r.

Godzina: 19.00.

Miejsce: Teatr Miejski, Rynek 43, Świdnica.

Bilety: 15 zł.

 

Poprzedni artykułW Rajdzie Wisły dadzą z siebie 110%
Następny artykuł1800 uczniów do sprzątania świata