Strona główna Wydarzenia Świdnica Mechanicy z Niemiec odwiedzili Świdnicę

Mechanicy z Niemiec odwiedzili Świdnicę

0

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy spotkali się z niemiecką młodzieżą z partnerskiej szkoły Berufskolleg für Technik und Gestaltung w Gelsenkirchen w ramach Międzynarodowej Wymiany Uczniowskiej. Przez sześć dni, od 16 do 22 września 2012, wspólnie zwiedzali region, poznawali kulturę i historię Dolnego Śląska i pracowali nad projektem, dotowanym przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, czyli elektroniczną kostką do gry.

W ramach spotkania uczniowie z „Mechanika” razem z 13 kolegami i koleżankami z Niemiec wspólnie zwiedzili m.in. Kościół Pokoju, katedrę, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, zespół Pałacowy w Krzyżowej – gdzie poznali dzieje rodziny Moltke oraz ruchu oporu, zwanego Kręgiem z Krzyżowej. Przeprowadzono również specjalną, polsko – niemiecką lekcję historii „Od Piastów do wydarzeń II wojny Światowej” na Zamku Książ. Młodzi mechanicy mieli też szansę zobaczyć najnowsze technologie produkowania silników, skrzyń biegów i organizację pracy w fabryce Toyoty w Wałbrzychu.

To świetna okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i poznania ciekawych osób – przyznają organizatorzy z Zespołu Szkół Mechanicznych. Kolejna  polsko – niemiecka wymiana młodzieży już w grudniu, tym razem u sąsiadów w Gelsenkirchen.

opr. red.

 

Poprzedni artykułŚKPR kontra rewelacyjny beniaminek [VIDEO]
Następny artykułSkąd barok w świdnickiej katedrze?