Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Mammografia w busie

Mammografia w busie

0

Wszystkie panie, które chciałyby skorzystać badań mammograficznych, będą miały taką okazję w Jaworzynie Śląskiej. 13 września mammobus pojawi się przy Samorządowym Ośrodku Kultury, ulica Powstańców 3. Jest to mobilny odpowiednik ośrodka diagnostycznego z wyspecjalizowanym sprzętem.

Kobiety w wieku od 50 do 69 lat mają okazję skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Panie należące do tej grupy wiekowej są bardziej narażone na wystąpienie raka piersi. Wczesne wykrycie gwarantuje niemal stuprocentowe wyleczenie choroby. Pozostałe kobiety mogą skorzystać z badania odpłatnie, po okazaniu skierowania. Mammografię najlepiej wykonywać co dwa lata. Ważne jest również samobadanie.

Panie, które chciałyby skorzystać z badania proszone są o wcześniejszy kontakt pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Dzwonić można codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20, w sobotę i niedzielę 9-15. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia .