Strona główna 112 Emerytka straciła 6 tysięcy

Emerytka straciła 6 tysięcy

4

Po raz kolejny złodzieje wzięli na cel emerytkę. Trzej mężczyźni, podając się za pracowników gazowni, okradli 78-letnią mieszkankę Żarowa. Kobieta straciła 6 tysięcy złotych.

Mężczyźni zapukali do mieszkania seniorki wczoraj, 26 września. Stwierdzili, że muszą sprawdzić szczelność instalacji gazowej. Z łatwością odwrócili uwagę starszej pani i przeszukali mieszkanie. Zabrali wszystkie oszczędności.

Policja przypomina, że żadne instytucje nie przeprowadzają napraw ani kontroli bez wcześniejszego powiadomienia lokatorów. – Warto uczulać naszych bliskich, by zachowali ostrożność i zanim wpuszczą nieznane im osoby do domu, powinny o takiej wizycie powiadomić rodzinę, sąsiada lub policję – przypomina Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. – W ostatnim czasie otrzymujemy także zgłoszenia o firmach, które nakłaniają starszych ludzi do kupna piecyków gazowych po cenach znacznie wyższych niż w sklepie. Emeryci są straszeni groźbą nawet eksplozji urządzenia, z którego aktualnie korzystają. Pod presją podpisują umowy na zakup nowego piecyka, z reguły na raty, po cenie nawet dwukrotnie wyższej niż na otwartym rynku.

Poprzedni artykułZobacz co grają w kinie Cinema 3D [REPERTUAR]
Następny artykułGarstecki szefem świdnickiego PiS