Strona główna Wydarzenia Świebodzice Miejska przychodnia ma najwięcej poradni

Miejska przychodnia ma najwięcej poradni

0

Miejski Ośrodek Zdrowia, samorządowa przychodnia w Świebodzicach, dzięki udanym negocjacjom z NFZ wywalczył utrzymanie przychodni diabetologicznej – informuje Agnieszka Bielawska Pękala, rzecznik prasowy świebodzickiego magistratu. Mimo wcześniejszej niepewności dyrektor placówki Adrian Szewczyk potwierdził – pacjenci ze schorzeniami cukrzycowymi od września nadal mogą korzystać z poradni. Dodatkowa dobra wiadomość jest jeszcze taka, że do dyspozycji pacjentów w tej przychodni będzie dwóch – a nie jak dotychczas jeden – specjalistów.

– Od września w naszej jednostce nie ma standardowej poradni pulmunologicznej. Jednak i dla pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego mamy dobre wieści. Dr Barbara Frankowska, lekarz pulmonolog współpracujący z miejską przychodnią od lat, lekarka, która zaskarbiła sobie zaufanie i sympatię wielu pacjentów, wychodząc naprzeciw ich potrzebom postanowiła nadal przyjmować w naszej jednostce. Dlatego pacjenci zadeklarowani w SP ZOZ Miejskim Ośrodku Zdrowia w Świebodzicach będą mogli nadal rozwiązywać swoje problemy z układem oddechowym w naszej przychodni w ramach poradni POZ – tzw. ogólnej – tłumaczy dyrektor Szewczyk.

MOZ przy Alejach Lipowych to przychodnia z największą liczbą poradni specjalistycznych w mieście. Oferuje dostęp do następujących poradni: kardiologiczna, neurologiczna, psychiatryczna, okulistyczna, laryngologiczna, urologiczna, logopedyczna, dermatologiczna, ortopedyczna, chirurgiczna, diabetologiczna, oraz ginekologiczno-położnicza.

Poprzedni artykułZ ciężarówkami walki ciąg dalszy
Następny artykuł„Myślałem, że się bawią”