Strona główna Wydarzenia Strzegom Zmiany na cmentarzu

Zmiany na cmentarzu

5

Msze pogrzebowe w Strzegomiu odprawiane są głównie w kaplicy cmentarnej przy ulicy Olszowej. Jednakże, obiekt ten od dawna wymaga gruntownego remontu.

W najbliższych dniach przeprowadzona zostanie modernizacja posadzki granitowej w kaplicy cmentarnej, która zostanie wykonana ze strzegomskiego garnitu.  – Przez dwa tygodnie kaplica będzie wyłączona z użytku – informuje Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Koszt tego zadania szacowany jest na 56 000 zł. To jednak nie wszystko, ponieważ obiekt czeka jeszcze wymiana elewacji frontowej oraz uszczelnianie dachu. Koszt tych napraw zamknie się w kwocie 10 000 zł. Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca września tego roku.

Przez ten czas msze pogrzebowe będą miały miejsce w strzegomskich kościołach – Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej, za zgodą księży proboszczów.

Istnieje również możliwość odprawienia ceremonii pogrzebowej w kaplicy mniejszej, przylegającej do kaplicy przy ulicy Olszowej.

W poniedziałek, 27 sierpnia 2012 roku, na godz. 12.00 planowane jest także poświęcenie nowo wybudowanego cmentarza przy ulicy Wałbrzyskiej. Na dwóch strzegomskich nekropoliach przy ulicach Świdnickiej i Olszowej nie ma już  miejsca na nowe groby.

Dodatkową zmianą na cmentarzu przy ul. Olszowej jest remont alejek cmentarnych. Dotychczasową, nieutwardzoną nawierzchnię zastąpi nowa z kostki granitowej. To ważna inwestycja – granitowe podłoże będzie zabezpieczeniem przed błotem, powstającym w trakcie opadów deszczu.

Remont bocznej alejki dobiega już końca. Zostanie przyłączona do alejki głównej, prowadzącej do kaplicy. – W przyszłym roku planowane jest wykończenie alejek bocznych kostką odzyskaną z remontów strzegomskich ulic – informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Prace wykonują pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

Prosimy o zrozumienie sytuacji i dostosowanie się do zmian na naszych cmentarzach, które są konieczne i wynikają z bieżących potrzeb – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

 opr. SA

Poprzedni artykułPolicyjnym motocyklem w tył opla
Następny artykułPożar w okolicach Złotego Lasu [FOTO/WIDEO]