Strona główna Sport XIII Memoriał Sosika za nami

XIII Memoriał Sosika za nami

1

W sobotę 18 sierpnia 2012r. przy pięknej słonecznej pogodzie, w międzynarodowej obsadzie rozegrany został XIII Memoriał Pawła Sosika. Wyścig przeprowadzono w trzech kategoriach na dystansach od 36,2km do 90,5km, a udział w zawodach wzięło 139 zawodniczek i zawodników, w tym 20 zawodniczek ze Austrii, Czech Niemiec i Szwajcarii.

Imprezę uroczyście otworzył burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, życząc zawodnikom udanej rywalizacji.

W głównym wyścigu memoriałowym zwyciężyła zawodniczka ze Szwajcarii Nicole Hanselmann.

Memoriał Pawła Sosika to tradycyjnie IV etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego, rozegranego dniach 16 – 18.08.2012r. W tym wieloetapowym wyścigu zwyciężyła Karolina Niewiadoma z WLKS Krakus DBC Czaja przed Pauliną Brzeźną-Bentkowską z Dzierżoniowa i Paulą Gorycką 4F-E-Vive Racine Team (olimpijka z Londynu).

– Duży sukces odnotowali kolarze wałbrzyscy – Paweł Przewiędła zwyciężył w kategorii juniora młodszego a Karolina Wolska zajęła drugie miejsce w kategorii juniorki młodszej, oboje zwyciężyli w swoich kategoriach w prowadzonej klasyfikacji górskiej – cieszy się Władysław Góra, organizator wyścigu.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody a wyróżnieni zawodnicy nagrody od prywatnych sponsorów. Fundatorami tych nagród byli: Bogdan Kożuchowicz – Burmistrz Miasta Świebodzice, Państwo Jolanta Ryszard Sosikowie, Pan Janusz Ziopaja i Pan Leszek Gucwa.