Strona główna Wydarzenia Świdnica Wznowili budowę obwodnicy

Wznowili budowę obwodnicy

5

Wcześniej niż zapowiadano, maszyny i robotnicy wrócili na budowę małej obwodnicy. Po bankructwie głównego wykonawcy, Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna Koźla, zadanie przejął konsorcjant, Polimex – Mostostal. Na razie trwają prace przygotowawcze.

– Niewykluczone, że obwodnica zostanie ukończona w planowanym czasie. Takie deklaracje złożył obecny wykonawca. Z tego, co nam wiadomo, firmie bardzo zależy na czasie – mówi Krzysztof Kiniorski z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Ostateczny termin mija w połowie 2013 roku.

Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy – droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia, która będzie miała po dwie jezdnie  w obu kierunkach o szerokości 8 m każda, nowe skrzyżowania jednopoziomowe i rondo połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35. Budowa rozpoczęła się latem 2011 roku. Koszt prac budowlanych to 23,2 mln zł. Nowa droga ma odciążyć ulicę Zamenhofa.

Poprzedni artykułOdnaleźli szczątki żołnierzy
Następny artykułZwycięzcy: Koksy Świdnica, Bonus RTV i Zryw Zebrzydów