Wygodniej i bezpieczniej

  1

  Z roku na rok przybywa nowych chodników w gminie Świdnica. W tym roku prace przy budowie chodników oraz przy zatokach autobusowych prowadzone będą  zarówno systemem zleconym, jak i systemem gospodarczym. Łączna wartość środków przeznaczonych na ten cel wyniesie ok. 400 tys. zł – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.


  – Z pewnością będziemy kontynuować budowę chodników w tych miejscowościach, w których prace były rozpoczęte jeszcze w 2011 roku. Naszym nadrzędnym celem jest  poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego, a w szczególności o charakterze tranzytowym. Dlatego też priorytetem w roku bieżącym będzie połączenie chodnikiem Witoszowa Dolnego z Witoszowem Górnym – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

  W ramach inwestycji p.n. „Budowa chodników i zatok autobusowych na terenie Gminy Świdnica zostaną wykonane zatoki przystankowe w Pogorzale, Witoszowie Górnym, Burkatowie oraz Lubachowie. Ponadto w miejscowościach Pszenno, Sulisławice oraz Wiśniowa zostaną wykonane chodniki z kostki brukowej betonowej o łącznej długości ponad 440 m2. Łącznie na ten cel z budżetu gminy przeznaczonych zostanie prawie 150 tys. zł.

   Co roku systematycznie w naszej gminie wzrasta długość chodników dla pieszych, budowanych wzdłuż dróg powiatowych. W tym roku ruszy budowa kolejnych. Na ten cel gmina Świdnica zabezpieczyła środki w budżecie w wysokości 170 tys. zł. Zadanie to zrealizuje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Cieszymy się, że powstają nowe chodniki bo to znacząco podnosi bezpieczeństwo na drogach, zwłaszcza dzieci chodzących do szkoły i osób starszych, które nie muszą w trosce o swoje zdrowie i życie każdorazowo, w przypadku wymijania się pojazdów, schodzić na pobocze – dodaje wójt gminy.

  Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, każdego roku w gminie Świdnica oddawane są do użytku nowe chodniki. Tylko w ostatnim roku wybudowano ich ponad 1400m2. 

  Poprzedni artykułMistrzowska korona dla ekipy La Furia Roja [FOTO]
  Następny artykułPolicyjny weekend