Mistrzowska korona dla ekipy La Furia Roja [FOTO]

  2

  W wielkim finale Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez Fundację Wspierania Sportu „ŁączyNasFootball” spotkały się dwa bezsprzecznie najlepsze zespoły w całych rozgrywkach – Ciasne Wieśki i La Furia Roja. Nie mogło być lepiej, obserwowaliśmy pasjonujący, wyrównany mecz, a zwycięzcę ostatecznie musiała wyłonić seria rzutów karnych.

   

  Na 2 minuty przed końcem z prowadzenia mogli się cieszyć piłkarze La Furia Roja, którzy prowadzili 3:2. Dzięki świetnemu uderzeniu z dystansu Kamila Kukli, Ciasnym Wieśkom udało się wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych. „Wojnę nerwów” wygrał zespół, w którego składzie był najlepszy piłkarz całej ligi – Wojciech Szuba (La Furia Roja). Zwycięzcy wzięli zatem rewanż na rywalach za porażkę z rundy zasadniczej, kiedy to przegrali po równie zaciętym starciu 4:5. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli zawodnicy FC Świdnica, którzy w „małym finale” pokonali 4:3 Lekko Spoconych.

  Klasyfikacja końcowa

  1. La Furia Roja

  2. Ciasne Wieśki

  3. FC Świdnica

  4. Lekko Spoceni

  5. Jak To Się Kopie

  6. Ostatnia Drużyna

  7. FC Adidas

  8. AC Amelinum

  9. Uwolnić Orkę

  10. FC Pogorzała

  Nie obyło się oczywiście bez nagród – sprzętu sportowego dla wszystkich zespołów ufundowanych przez firmę „JAKO” oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Świdnicka Wakacyjna Liga Piłki Nożnej dostarczyła nam 53 ciekawe pojedynki; na „Orliku” przy SP 6, gdzie rozgrywane były zawody, pojawiło się ponad 120 młodych piłkarzy, którzy strzelili kilkaset bramek.

  Jestem bardzo zadowolony, że rozgrywki cieszyły się takim zainteresowaniem, że młodzi zawodnicy mogli poczuć smak rywalizacji i walczyć o jak najlepszy wynik. Miło było patrzeć na tą zaciętą rywalizację podczas całych rozgrywek – wyznał zadowolony Wiesław Żurek, pomysłodawca i organizator Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej.

   

  Reprezentacja Świdnickiej Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej rzuciła ponadto wyzwanie Samorządowcom Powiatu Świdnickiego. Spotkanie miałoby się odbyć w niedzielę 19 sierpnia o 18.00 na „Orliku” przy SP 6.

   JEST PIŁKA, JEST ZABAWA, SĄ EMOCJE!!!

  /Organizator/

  FOTO: Stanisław Abramik

  Poprzedni artykułFestiwal Folkloru po raz 21.
  Następny artykułWygodniej i bezpieczniej