Wybiorą nowego dyrektora

  18

  Po prawie 5 miesiącach od zwolnienia Jacka Domejki ze stanowiska dyrektora świdnickiego szpitala Latawiec zapadła decyzja o ogłoszeniu konkursu na to stanowisko. Wczoraj komisja konkursowa zatwierdziła regulamin. Ogłoszenie zostanie zamieszczone w ogólnopolskiej prasie za tydzień.

  Jacek Domejko został zwolniony po 12 latach urzędowania, bo stracił zaufanie zarządu powiatu. Powodem były wykazywane przez kontrolerów dysproporcje w płacach osób zatrudnionych na etacie i lekarzy kontraktowych, wysokie prowizje za zabiegi dla niektórych ordynatorów i brak realizacji programu naprawczego. Od lutego szpitalem kieruje wieloletni dyrektor ekonomiczny placówki, Grzegorz Kloc.

  O wyborze nowego dyrektora zdecyduje komisja w składzie: wicestarosta Alicja Synowska – przewodnicząca, starosta Zygmunt Worsa, radni Piotr Fedorowicz, Piotr Zalewski, Wojciech Latuszek, Krzysztof Sołtys oraz lekarz Tomasz Derej. Od dnia ogłoszenia konkursu chętni będą mieli 40 dni na składanie ofert. – Planujemy wyłonienie dyrektora w październiku – mówi Alicja Synowska.

  Do konkursu mogą przystąpić osoby z wyższym wykształceniem mające doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych. Wykształcenie medyczne nie jest wymagane.

  asz

  Poprzedni artykułCztery puzony i spółka
  Następny artykułKawalerskie w fontannie