Strona główna Wydarzenia Świdnica Więcej pracy na wiosnę

Więcej pracy na wiosnę

15

Ruszyła budowa nowego zakładu w świdnickiej podstrefie ekonomicznej. Pracę w nim od przyszłego roku znajdzie co najmniej 30 osób. Zakład produkcyjny firmy THT powstaje przy ul. Przemysłowej na ponad 2-hektarowej działce. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to wiosna przyszłego roku.

Firma THT w Świdnicy działa od 2004 roku. Na początku 2012 roku odkupiła teren od poprzedniego właściciela działki i otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST – PARK”.

THT jest jednym z wiodących producentów systemów opakowań dla największych producentów w branży automotive, a także AGD i RTV. Firma od lat zajmuje się kompleksową obsługą innych podmiotów w zakresie projektowania i produkcji opakowań przemysłowych dedykowanych pod ich indywidualne potrzeby.

***

THT jest 14 inwestorem, który będzie prowadził działalność na terenie Podstrefy Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Podstrefa utworzona została 21 kwietnia 2004 r. i z początkowych 17,49 ha rozrosła się do 162,6 ha. Na jej terenach zainwestowali już: Colgate-Palmolive, Electrolux, Nifco, Klingenburg, Sonel, Galess, Gryphon, Forma System, Jakub Gieysztor Porta, Cloos Polska, Defalin, AAM, a do rozpoczęcia inwestycji przygotowuje się LOTTE Wedel.

Poprzedni artykułHupało i Fiołek drudzy w Rajdzie Rzeszowskim [WIDEO/FOTO]
Następny artykułSkoki i egzaminy na odznaki jeździeckie