Świebodzicki dworzec też w remoncie

  6

  Mimo kłopotów firmy Integer S.A. powoli postępuje remont dworca Świdnica. To inwestycja miejska, natomiast w Świebodzicach prace finansuje PKP. Zabytkowy obiekt zyska nie tylko nową elewację, ale także wnętrze i peron.

  – Obecnie przy modernizacji dworca w Świebodzicach pracuje około dwudziestu budowlańców – informuje Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu. – Na ukończeniu jest wymiana poszycia dachowego, a także izolacja przeciw wilgoci budynku dworca (od fundamentów) . Oprócz tego wykonawca ustawił rusztowania przy południowo-wschodniej elewacji budynku, z których w najbliższym czasie ekipa remontowa rozpocznie czyszczenie i renowację elewacji.

  Wewnątrz budynku trwają prace rozbiórkowe, a także skuwanie posadzki w pomieszczeniach sanitarnych i kasowych. Równolegle do tych prac prowadzona jest wymiana instalacji w obiekcie.

  W ramach modernizacji na dworcu zmieni się naprawdę wiele. Wyremontowany zostanie hol dworca, gdzie pojawi się nowa posadzka, odmalowane ściany i sufit. W holu wykonawca zamontuje nowy system głosowej informacji podróżnych. Zmodernizowane i dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych zostanie pomieszczenie kasy biletowe oraz toalety.

  Dawny blask odzyska także charakterystyczna, ceglana elewacja dworca wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi. Ze względu na to, że dworzec jest obiektem zabytkowym, budynek zostanie docieplony od wewnątrz. W nawiązaniu do historycznego charakteru budynku wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Poprawie ulegnie bezpieczeństwo podróżnych, gdyż plac dworcowy i wnętrze obiektu zostanie objęte systemem monitoringu.

  Inwestycja na dworcu w Świebodzicach jest finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Wykonawcą zadania jest firma Marapol. Modernizacja obiektu zakończy się jesienią tego roku. Koszt inwestycji to prawie 2,5 miliona złotych.

  Agnieszka Bielawska-Pękala/ opr. red.

   

  Poprzedni artykułPostawili na nogi policję
  Następny artykułZabrzmiały barokowe organy