Strona główna 112 Strażnicy z awansami

Strażnicy z awansami [WIDEO]

26

Pierwszego października 1991 pierwszy patrol wyruszył na ulice miasta. – Były chwile dobre i trochę gorsze – wspominał komendant Stanisław Rybak. – Ta służba wpisała się na trwałe w wizerunek miasta, dbając o bezpieczeństwo, na którym nam wszystkim najbardziej zależy. Dzisiaj mamy okazję, by dziękować za tę często niedocenianą pracę. Niestety, wam, panie i panowie, rzadko kto dziękuje, znacznie częściej wytykane są najdrobniejsze błędy i potknięcia. Życzę, by wasza służba doczekała się należnej pozycji – mówił prezydent Wojciech Murdzek. Świdnicka Straż Miejska świętowała Dzień Strażnika i 21-lecie powołania w Świdnicy SM.

Podobną uroczystość zorganizowano dopiero po raz drugi i podobnie jak przed rokiem było bardzo skromnie. Niewielu strażników i pracowników cywilnych mogło wysłuchać życzeń i spróbować tort. –  To dla nas normalny dzień pracy, patrole muszą być w mieście – tłumaczył komendant.

Święto stało się okazją do wręczenia awansów: na starszego strażnika awansował Jarosław Grzymek, na strażnika – Jacek Kieliszek, Monika Wiśniewska i Piotr Zboch. Za ujęcie 14 sierpnia  sprawców zuchwałej kradzieży nagrody finansowe otrzymali operator monitoringu Angelika Socha oraz strażnicy Piotr Bernatowicz i Jacek Kieliszek .

Na tym prezenty w dniu święta się skończyły. – Nie planujemy w tym roku nowych zakupów dla Straży Miejskiej – mówi prezydent Wojciech Murdzek. – Być może za rok zostanie na nowszy wymieniony fotoradar. W budżecie nie przewidzieliśmy dodatkowych środków na podwyżki, natomiast komendant otrzymał zgodę na wypłacenie takich świadczeń, jeśli uda się poczynić oszczędności.

– O podwyżkach nie mamy co marzyć – nadzieje rozwiewa komendant Rybak. – Co roku nasz budżet jest zmniejszany o kilka procent. Początkowo zapowiadana była poprawa w 2012 roku, ale wiemy, że znów będzie cięcie o 4%. Jeśli jednak uda się wygospodarować jakiekolwiek środki, pod koniec roku zostaną wypłacone nagrody lub premie.

W świdnickiej Straży Miejskiej pracuje 33 strażników, 4 operatorów monitoringu i 3 osoby w administracji. Płace zasadnicze wahają się od 1500 do 2400 brutto.

asz

Poprzedni artykułPrzedszkole specjalne i nowy związek na sesji
Następny artykułKomin MZEC-u w remoncie [ZDJĘCIA]