Strona główna Kultura Rosomaki i żołnierze na 1 września

Rosomaki i żołnierze na 1 września

12

Pokazy sprzętu wojskowego, pieśni patriotyczne oraz złożenie wieńca w hołdzie poległym zaplanowano w sobotę, 1 września w Świdnicy w związku z 73. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

 Program wydarzeń:

  • godz. 9.00-17.00 – pokazy pojazdów wojskowych oraz punkt promocyjny 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza (przed Basztą, ul. Komunardów).

Trzy pojazdy – KTO Rosomak, quad ARCTIC CAT, motocykl YAMAHA oraz drużyna piechoty wraz z wyposażeniem i bronią osobistą (w ramach 12. Świdnickiego Festiwalu Modelarskiego),

 

  • godz. 12.00-13.00 – pokaz Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomaka w Rynku (obok Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej),

 

  • godz. 12.00 – złożenie wieńca w hołdzie poległym (pl. Grunwaldzki).

Delegacja: władze miasta na czele z prezydentem Świdnicy, Wojciechem Murdzkiem, generał 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, Rajmund Andrzejczak, świdniccy kombatanci i harcerze.

 Oprócz tego na świdnickim Rynku w godz. 10.00-13.00 oraz na pl. Grunwaldzkim w godz. 10.00-12.00 będą odtwarzane utwory patriotyczne i tematycznie związane z wrześniem ’39.

 

Poprzedni artykułPożegnaj z nami wakacje
Następny artykułPaweł Fajdek z Orłem Powiatu