Strona główna Kultura Pożegnaj z nami wakacje

Pożegnaj z nami wakacje

4

Pierwszego września nie zabrzmi jeszcze pierwszy dzwonek. To będzie jeden z ostatnich dni wakacji. Do wspólnej zabawy na pożegnanie lata zapraszają Galeria Świdnicka, Mediator Group, Stowarzyszenie „Jula” Pomoc Dzieciom Chorym na Białaczkę i portal ZnaneNieznane.pl.

Zwiedzałeś niedostępne zakamarki Kościoła Pokoju? Byłeś na wieży katedralnej? Jeśli nie udało Ci się wziąć udział w dwóch kolejnych wycieczkach w ramach akcji „Odkryj Świdnicę”, nie szkodzi! 1 września już o 11.00 rozpocznie się gra miejska. Włącz się do zabawy i przyjdź do Galerii Świdnickiej! O 15.00 zapraszamy wszystkich, spragnionych niecodziennych emocji sportowych do udziału w II Mistrzostwach Świdnicy w Dorosłe Piłkarzyki (szczegóły już niebawem na Swidnica24.pl). Na wielkim, dmuchanym boisku w figurki piłkarzyków wcielą się ludzie.

Wcześniej, bo już od 10.00 Stowarzyszenie „Jula” zaprasza do Galerii Świdnickiej całe rodziny. Będzie nauka salsy, występy uzdolnionych młodych artystów ze Studia Katharsis, pokazy baniek mydlanych i malowanie twarzy, przygotowane przez „Ale Heca”, koncert zespołu Kądziołeczki. Przed sceną swój warsztat malarski rozstawi Mariusz Kędzierski. Młody, Świdnicki artysta bez rąk będzie rysował karykatury. Nie przegap w Galerii Świdnickiej także stanowiska Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie będzie można oddać krew i próbki do banku szpiku kostnego (od 10.00 do 15.00).

Na finał koncert Hip-Hop z sercem!  Fremik, A-Wers, EL P, WHIP , NzU o 18.00 zagrają w charytatywnym koncercie. Przed ich występem będzie można kupić koszulkę piłkarskiej reprezentacji Polski, którą podarował Janusz Gol, obraz Mariusza Kędzierskiego, obraz z Cafe Czekoladka i kolację w Delagio. Przez cały dzień datki do specjalnie oznakowanych puszek będą zbierać wolontariusze.

Możemy się świetnie bawić i pomagać! Wszystkie zebrane 1 września pieniądze pomogą uratować 4-letnią Natalkę Fedak z Żarowa. Dziewczynka cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Każdy, nawet najmniejszy datek, to szansa na powrót Natalki do zdrowia.

Pożegnaj z nami wakacje!

1 września

10.00 – 20.00

Galeria Świdnicka

Wspólnej zabawie patronuje portal swidnica24.pl

Poprzedni artykułMistrzostwa Świdnicy w Dorosłe Piłkarzyki
Następny artykułRosomaki i żołnierze na 1 września