Strona główna 112 Rodzice nie chcą ścigania pedofila

Rodzice nie chcą ścigania pedofila

14

Świdnicka Prokuratura Rejonowa podejrzewa 22-latka ze Świdnicy, że usiłował zgwałcić 9-letnią dziewczynkę. To mogła być jego druga ofiara. Mężczyzna w lipcu został zatrzymany i tymczasowo aresztowany pod zarzutem usiłowania gwałtu na 12-letniej córce sąsiadów.

– Ustaliliśmy, że zachodzi podejrzenie identycznego czynu w niemal tym samym czasie – mówi Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego. Rodzice nie złożyli jednak wniosku o ściganie. – Mają do tego prawo. Zastanawiamy się, czy nie zwrócić się do sądu rodzinnego o wyznaczenie kuratora, który mógłby taką decyzję podjąć. W tej chwili czekamy na opinię psychologa, który rozmawiał z rodzicami – dodaje prokurator.

22-latek ma zarzut molestowania seksualnego i usiłowania gwałtu. 26 lipca około 20.00 22-latek zwabił na działkę 12-letnią córkę sąsiadów. Obiecał dziewczynce kupno loda w zamian za pomoc przy zbieraniu porzeczek.  Dziecko, nie spodziewając się po znajomym nic złego, chętnie poszło do ogrodu i zabrało się do pracy. W pewnym momencie mężczyzna złapał dziewczynkę, zacisnął dłonie na jej ustach i próbował doprowadzić do gwałtu. Po walce z napastnikiem dziewczynce udało się oswobodzić i uciec. Spłakana zawiadomiła o wszystkim rodziców, a ci policję. Dziewczynka została w obecności psychologa przesłuchana przed sądem. Przedstawiony przez nią przebieg wydarzeń był wiarygodny.

Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

asz

Poprzedni artykułAutostopowicz ukradł samochód
Następny artykułPrzedszkole specjalne i nowy związek na sesji