Strona główna Wydarzenia Strzegom Poświęcono nowy cmentarz

Poświęcono nowy cmentarz

4

Na strzegomskich nekropoliach brakuje miejsca na kolejne groby. W związku z tym, teren ulicy Wałbrzyskiej został zagospodarowany na nowy cmentarz. Nekropolia jest już gotowa na pierwsze pochówki. Alejki cmentarne i parkingi wyłożono kostką granitową, a całość oświetlają lampy zasilane bateriami słonecznymi.

Liczymy na zrozumienie mieszkańców. Uruchomienie nowego cmentarza było konieczne, ponieważ na nekropoliach przy ulicach Olszowej i Świdnickiej nie ma już miejsca. Nowy cmentarz jest w zupełności przygotowany do godnego sprawowania pochówków – mówi zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski. Na cmentarzu nie ma jeszcze kaplicy, ale planowane jest jej wybudowanie w najbliższym czasie.

Największe obawy wśród mieszkańców budzi usytuowanie cmentarza, ale cieszy też fakt, że nekropolia jest nowoczesna i spełnia wszystkie standardy, jakie powinno posiadać takie miejsce – mówi Małgorzata Kus – Pożoga z UM w Strzegomiu.

27 sierpnia 2012 r. odbyło się uroczyste poświęcenie cmentarza przez księży proboszczów Marka Babuśkę i Marka Żmudę. Wzięli w nim udział również strzegomianie oraz pracownicy Zakładu Usług Komunalnych, który jest bezpośrednim zarządcą nekropolii.

opr. red.

Poprzedni artykułKino na szpilkach
Następny artykułZielona rzeka