Strona główna Polityka Portret Jana Pawła II na sali obrad

Portret Jana Pawła II na sali obrad [FOTO/WIDEO]

64

Nie róbcie z tej sali kaplicy – mówił na zakończenie sesji Rady Miejskiej w Świdnicy Adam Markiewicz. Słowa radnego padły chwilę po tym, jak radni klubu Prawo i Sprawiedliwość – Mariusz Barcicki i Robert Garstecki przekazali na ręce Joanny Gadzińskiej i Wojciecha Murdzka portret Jana Pawła II. – Chcielibyśmy oficjalnie pogratulować Radzie Miejskiej i panu prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi za uznanie papieża Jana Pawła II patronem miasta Świdnicy – mówił w swoim wystąpieniu Robert Garstecki.

Garstecki dziękował również radnym za trud, który został w włożony w realizację tego historycznego celu. Pomysł aby na sali obrad zawisł portret Jana Pawła II był autorstwa Krzysztofa Lewandowskiego. Idea Lewandowskiego spotkała się z ostrą krytyką radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Apelowali oni wtedy do radnych aby nie tworzyć pustych symboli, o których jeszcze za życia mówił Jan Paweł II.

Portret Jana Pawła II na razie swoje miejsce znalazł w Biurze Rady. Niewykluczone, że pojawi się na sali obrad. – Ta sprawa musi zostać jeszcze przedyskutowana – wyjaśnia Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej.

Przeczytaj treść oświadczenia radnych PiS.

Poprzedni artykułRewolucja śmieciowa rozpoczęta
Następny artykułKraksa na skrzyżowaniu [FOTO/WIDEO]