Strona główna Magazyn Plan na weekend z Magazynem Swidnica24.pl

Plan na weekend z Magazynem Swidnica24.pl

2

Lato zdecydowanie nas rozpieszcza. Świdnicę i okolice ominęły gradobicia, trąby powietrzne i powodzie. Synoptycy zapowiadają piękne, gorące dni i słońce za oknem kusi, by wyrwać się z domu. Dokąd? Podpowiedź jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.pl.

Kierunek – Szklarska Poręba. To nie tylko góry i wędrówki, ale także oferta wyjątkowych przeżyć. Portal Znanenieznane. pl wylicza cała gamę możliwości – od parku linowego, nauki wspinaczki skałkowej, jazdy kolejką grawitacyjną po spływ kajakowy. Co jeszcze, o tym w dziale Turystyka. Przeciwwagą dla tych atrakcji na pewno będzie lektura „Krasnojarsk zero” Bartosza Jastrzębskiego. Opowieść o mieście pozbawionym tożsamości tak bardzo, że aż sięgającym Absolutu, piszemy w dziale Książka.

Weekend to dobry moment na wyprawę do kina. Adrianna Woźniak zaprasza całe rodziny na „Meridę Waleczną„, animowaną opowieść o zbuntowanej księżniczce. Pełna humoru, ale – jak to u Disney`a, historia z przesłaniem jest dobrą propozycją i dla dzieci, i dla dorosłych. Więcej w dziale Kino.

Wszystkie uroki lata w swojej kuchni wykorzystuje czarodziejka Penelopa. Tym razem proponuje wariację na temat zwykłego schaboszczaka. Samo przygotowanie zapowiada się emocjonująco – bo będzie i dobre wino, i żywy płonący ogień. A w efekcie – schabowy z brzoskwiniami. Przepis jak zawsze czeka w dziale Kuchnia.

Na deser proponujemy spotkanie z człowiekiem, który w piwie dojrzał motor napędowy rozwoju Świdnicy i znalazł na to dowody! O przygodzie życia, jaką dla Dobiesława Karsta stała się archeologia i odkrywanie historii miasta, w dziale Wywiad.

Magazyn Swidnica24.pl jak zwykle czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Miłej lektury!

Poprzedni artykułLudzie z pasją: Dobiesław Karst
Następny artykułPrzegrali z naszymi zachodnimi sąsiadami