Od dzisiaj płacimy

  29

  Koniec z ulgami w nowej części Strefy Płatnego Parkowania w Świdnicy. Od dzisiaj, 1 sierpnia, kierowcy muszą wykupić bilet w dni powszednie od 10.00 do 18.00 i w soboty od 10.00 do 14.00.

  15 nowych parkometrów od połowy lipca stoi przy ulicach S. Żeromskiego, Muzealnej, B. Chrobrego, Jagiellońska (od skrzyżowania z pl. Św. Małgorzaty do skrzyżowania z ul. Księcia Bolka Świdnickiego), Księżnej Agnieszki (od skrzyżowania z pl. Św. Małgorzaty do skrzyżowania z ul. Saperów), 1 Maja, Kościelnej, Folwarcznej, pl. Tysiąclecia Państwa Polskiego, S. Wyspiańskiego (do nr 8), Sprzymierzeńców (do skrzyżowania z ul. R. Traugutta), R. Traugutta, Nauczycielskiej, J. Lelewela, Kwiatowa oraz Dworcowej. Opłaty trzeba wnosić od dzisiaj. Te ulice zostały zaliczone do drugiej podstrefy, gdzie obowiązują następujące ceny:

  za czas postoju do jednej godziny,                 1,50 zł.
  druga godzina,                                                         1,80 zł.
  trzecia godzina,                                                       2,10 zł.
  czwarta i kolejne godziny,                                  1,50 zł.
  minimalna opłata tj. do 15 min postoju.      0,30 zł.

  Za brak biletu trzeba wnieść tzw. opłatę dodatkową zależną od czasu zgłoszenia się do biura SPP od momentu wypisania wezwania (godziny liczone w czasie funkcjonowania SPP);
  a) do 3 godzin                                  10,00 zł.
  b) od 3 godzin do 16 godzin       30,00 zł.
  c) powyżej 16 godzin                     50,00 zł.

  W całej strefie działa już 60 parkomatów, bilet można wykupić także drogą sms-ową. Roczny dochód z opłat za postój w świdnickim śródmieściu wynosi 1,3 miliona złotych. Około 60% tej kwoty to czysty zysk.

  Poprzedni artykułZagłębie Lubin w Bystrzycy Górnej
  Następny artykułPostawili na nogi policję