Zagłębie Lubin w Bystrzycy Górnej

  4

  Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” od kilku lat wspiera i współpracuje z domem dziecka w Bystrzycy Górnej i nie raz odwiedzało dzieci z prezentami na Mikołaja. Od dwóch lat dzieci przyjeżdżają na wybrane mecze Zagłębia wspierając klub gorącym dopingiem. Na jednym z ostatnich meczów w Lubinie razem z dziećmi z domu dziecka pojawił się również autokar z piłkarzami oraz władzami klubu LKS Bystrzyca Górna i właśnie dlatego o pomoc w zorganizowaniu 65. rocznicy klubu z Bystrzycy Górnej poproszono lubińskich fanatyków oraz, za ich pośrednictwem, klub Zagłębie Lubin.

  Z tej okazji w Bystrzycy Górnej zjawili się zarówno przedstawiciele klubu Zagłębia Lubin wraz z maskotką Krecikiem, jak i fanatycy Zagłębia z Lubina oraz ze Świdnicy. Ważnym punktem sobotnich obchodów był mecz Old Boys Zagłębia Lubin z LKS-em Bystrzyca Górna. Podczas meczu nie obeszło się bez głośnego dopingu z obu stron. Ostatecznie Zagłębie pokonało gospodarzy 6:4. Dużą popularnością cieszyła się maskotka Zagłębia Lubin, czyli Krecik, z którym wiele osób robiło sobie zdjęcia.

  Organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepłe posiłki oraz zimne napoje. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy dla dzieci zorganizowane przez klub Zagłębie Lubin. Dzieci w różnych zabawach mogły wygrać nagrody związane właśnie z Zagłębiem. Był sprint pomiędzy pachołkami z piłką na czas, był konkurs rysunkowy oraz strzały na bramkę. W rolę bramkarza wcielił się Krecik. Każde dziecko dostało jakąś nagrodę: breloczki, balony, smycze, szaliki, wszystko w barwach Zagłębia.

  Mamy nadzieję, iż nasza obecność zaszczepi w wielu mieszkańcach Bystrzycy Górnej i okolic jeszcze większą miłość do Zagłębia i ponownie będziemy mogli razem udać się na mecz, aby z całych sił wpierać nasze kochane Zagłębie. Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom obchodów 65-lecia LKS-u Bystrzyca Górna za bardzo ciepłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak ważnych dla klubu chwilach. Życzymy również powodzenia w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach wałbrzyskiej Klasy Okręgowej i oczywiście awansu do IV Ligi – mówili przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin.

  /Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”/

  Poprzedni artykułRower i wieże od policji
  Następny artykułOd dzisiaj płacimy