Strona główna Sport Jeździectwo ME juniorów w WKKW: zawody startują za tydzień

ME juniorów w WKKW: zawody startują za tydzień

0

Już za tydzień hipodrom w Morawie koło Strzegomia stanie się areną zmagań najlepszych juniorów w walce o tytuł mistrza Europy we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Mistrzostwa Europy Juniorów to w kategorii wiekowej 14 -18 lat najważniejsza jeździecka impreza na starym kontynencie i jedna z najbardziej prestiżowych w Polsce. Chęć udziału w zawodach zgłosiło 117 zawodników z 16 państw. Jeśli wszystkie Narodowe Federacje Jeździeckie  utrzymają dopuszczalną liczbę jeźdźców, tj. 6 zawodników, w zawodach może wystartować 14 pełnych ekip i 89 zawodników. Ostateczna lista zawodników i koni zakwalifikowanych do startu w zawodach znana będzie 31 sierpnia.

Najliczniejszą kadrę narodową wystawi Polska, która jako gospodarz imprezy ma prawo zgłosić podwójną liczbę uczestników, aż 12 zawodników. Liczne ekipy zgłoszono także z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Niemiec i Francji. Zawody rozpoczną się w czwartek od próby ujeżdżenia. W sobotę rozegrany zostanie cross, podczas którego koń będzie musiał oddać łącznie aż 32 skoki. Zwycięzcę rywalizacji wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody. Impreza potrwa do 9 września. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

 

/LKS Stragona Strzegom/

Poprzedni artykułDla kogo nagroda Świdnickiego Gryfa?
Następny artykułOSiR zaprasza na biegi towarzyszące