Strona główna Bez kategorii Dla kogo nagroda Świdnickiego Gryfa?

Dla kogo nagroda Świdnickiego Gryfa?

3

Znamy kompletną listę firm nominowanych do nagrody „Świdnickiego Gryfa”. W tym roku statuetki dla najlepszych świdnickich przedsiębiorstw wręczone zostaną już po raz ósmy – w tym w nowej kategorii „Sudecki produkt regionalny”, która rozszerzona została również o firmy i instytucje z całego regionu – informuje Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu.

 

Pełna lista kategorii i nominowanych firm i instytucji:

 I. Kategoria „Sudecki produkt regionalny”:

 • SKI – RAFT s.c. Mariusz Dubiel i Jacek Herberger, Gmina Bardo – za organizację spływu pontonowego Przełomem Bardzkim;
 • Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług „Piramida” Sp. z o.o. z Kostrzy za unikatowe wykorzystanie granitu do wykonywania artystycznych produktów – m. in. ogromna granitowa torebka, granitowa bombka;
 • Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej za projekt edukacyjny „Miasto dzieci”.

 II. Kategoria  „Dynamiczny rozwój firmy”:

 • Kott Metal Sp. z o.o. – plastyczna obróbka metali i innych materiałów technicznych oraz produkcja wyrobów na potrzeby wielu gałęzi przemysłu – głównie samochodowego, elektronicznego, sprzętu AGD;
 • Jodko–Schiewe Sp. J. – salon samochodowy firmy Volkswagen, zajmujący się profesjonalną obsługę aut;
 • THT Sp. z o.o. Systemy Opakowań Przemysłowych – jeden z wiodących producentów systemów opakowań, niedawno rozpoczął budowę nowej fabryki w świdnickiej podstrefie ekonomicznej WSSE „Invest-Park”.

III. Kategoria „Innowacyjność”

 • Firma „Tradycja”, która organizuje imprezy turystyczne i kulturalne, głównie historyczne dla osób dorosłych, dzieci i firm ze Świdnicy oraz Dolnego Śląska 
 • DOLNET GROUP Sp. z o.o. – firma świadcząca usługi dostępu do sieci internet, outsourcing IT, instalacji systemów monitoringu, central telefonicznych, systemów alarmowych itp.,
 • PHU STEP Robert Zawalich – producent farb wodnych (powłok wodorozcieńczalnych) stosowanych do wszelkiego rodzaju metali, wagonów kolejowych, ogrodzeń, pokrycia dachówek.

IV. Kategoria „Firma społecznej odpowiedzialności biznesu”

 • Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.– świdnicki sklep dba nie tylko o swoich pracowników i klientów, ale również angażuje się w projekty realizowane na rzecz społeczności lokalnej. Świadczą o tym m. in. zorganizowane w 2011 roku akcje „Podatek za pisanki” i „Dach nad głową”. Placówka wspiera również anonimowo mieszkańców Świdnicy w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, udzielając im pomocy rzeczowej.
 • Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich – stowarzyszenie podejmuje wiele inicjatyw o charakterze lokalnym i regionalnym m. in. sponsoruje liczne akcje charytatywne oraz indywidualnie niesie pomoc finansową i rzeczową osobom potrzebującym, a także organizacjom i instytucjom charytatywnym. M. in. od 15 lat SPiKŚ prowadzi akcję „Dobra Gwiazdka”, obdarowując co roku kilkudziesięciu podopiecznych placówek wychowawczych; wspiera także systematycznie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu.
 • Colgate-Palmolive Manufacturing (Poland) Sp. z o.o. – w świdnickim zakładzie produkowana jest pasta do zębów. Firma posiada „Kodeks Postępowania Colgate”, który upowszechnia najwyższe normy etyczne na wszystkich płaszczyznach działalności firmy. Firma realizuje wiele akcji charytatywnych m. in. „Dzień Dziecka”, „Z uśmiechem do szkoły”, List do Świętego Mikołaja”. Wspiera lokalne domy dziecka zarówno finansowo jak i rzeczowo, a także organizuje wycieczki dla dzieci ze szkół.

V. Kategoria „Najlepszy debiut gospodarczy”

 • „MZ – Projekt” Biuro Inżynierskie Mariusz Zygmunt – wykonawca projektów instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Właściciel firmy posiada doświadczenie zawodowe przy projektach: Sky Tower, LG hala TV, LG hala lodówek itp. Firma powstała 1 czerwca 2011 roku.
 • Inlingua Ewelina Grądziel – szkoła języka angielskiego i niemieckiego dla dzieci wraz z punktem przedszkolnym. Firma rozpoczęła działalność 1 lutego 2011 r.
 • BIO-WAT Sp. z o.o. – w Świdnicy działa w pełni zautomatyzowana i bezpieczna dla środowiska naturalnego bioelektrownia. Jest to pierwsza rolnicza bioelektrownia w Polsce, ma unikatowy charakter i wskazuje kierunek rozwoju energetyki odnawialnej tzw. energii zielonej. Powstała w lipcu 2011 roku.

 Laureatów w poszczególnych kategoriach wybiorą członkowie kapituły, oddając głos w każdej kategorii na jedną z firm. W kategorii „Wybitna osobowość” nominacje będą zgłaszać członkowie kapituły, a decyzję podejmie prezydent Świdnicy. Ważny jest również głos świdniczan i mieszkańcy zdecydują o wyborze „Najlepszego pracodawcy w Świdnicy” oraz firmy bądź instytucji, która może poszczycić się „Najlepszą obsługą klienta”. Głosowanie rozpocznie się wkrótce.

Rozstrzygnięcie plebiscytu gospodarczego i wręczenie statuetek „Gryfa” zaplanowano na 26 października 2012 r.

 

Poprzedni artykułW obronie pogotowia
Następny artykułME juniorów w WKKW: zawody startują za tydzień