Dotarli na Jasną Górę

  8

  Po jedenastu dniach codziennej wędrówki, pielgrzymi z diecezji świdnickiej dotarli dziś na Jasną Górę, gdzie przywitał ich bp Ignacy Dec. Na przybycie pątników odprawiono uroczystą mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej, której przewodniczył biskup ordynariusz. Wszystkich pielgrzymujących określił mianem „bohaterów wiary”.

  Foto: www.pielgrzymka-swidnicka.pl

  Zróbcie wszystko cokolwiek wam powieróbmy wszystko czego wymaga od nas Pan Bóg – wezwał w homilii biskup  świdnicki. – Nie unikajmy trudnych wyzwań, jakie stawia nam Ewangelia – dodał hierarcha.

  Eucharystię poprzedziło uroczyste powitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich przez biskupa oraz głównego przewodnika pielgrzymki. Przedstawiono krótką charakterystykę poszczególnych grup. Jak relacjonuje ks. Łukasz Ziemski, barwne korowody roztańczonych i rozśpiewanych pielgrzymów licznymi gestami życzliwości pozdrawiały witającego ich biskupa i innych kapłanów.

  Na zakończenie Mszy świętej głos zabrał ks. Marian Janus – Krajowy Koordynator ds. Pieszych Pielgrzymek. Podziękował za organizację pielgrzymki, która przez biskupa Deca nazywana jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich roku.

  Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę dotarła dziewiąty raz. Od początku istnienia diecezji świdnickiej głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Romuald Brudnowski. W ośmiu grupach do Częstochowy przybyło blisko 1000 pielgrzymów. Modlitewne zaplecze pielgrzymki stanowiła grupa duchowego uczestnictwa, do której należało około 2000 osób.

  Najstarszym pielgrzymem był osiemdziesięcioletni brat Zbigniew z gr.3, reprezentującej ziemię kłodzką. Najmłodszą pątniczką była dwuletnia Martynka z gr.6, z ziemi wałbrzyskiej. Nie zabrakło również pielgrzymów z Ukrainy; szło ich 19. W tym roku do pielgrzymów przyłączył się nawet mieszkaniec Nowego Jorku, a także dziewięcioletnia dziewczynka z Kanady.

  ks. Łukasz Ziemski/opr. red.

  Poprzedni artykułYuma, historia gangstera [REPERTUAR CINEMA 3D]
  Następny artykułGorące zwiastuny na zachętę