Strona główna Wydarzenia Świdnica Aquapark. Na razie optymistycznie

Aquapark. Na razie optymistycznie

24

Negocjacje z konsorcjum firm, które są zainteresowane budową i zarządzaniem aquaparku, wciąż w toku. Kolejną turę wyznaczono na 21 sierpnia. – Na razie jest optymistycznie – mówi Ryszard Wawryniewicz, prezes Inwestycji Świdnickich.

Na placu boju w trzeciej próbie wyłonienia wykonawcy zostało konsorcjum AQUACO 2 Sp. z o.o. wraz z WROBIS S.A. (Wrocław) i ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. (Hiszpania). Tylko te firmy wspólnie będą mogły wystartować w przetargu, o ile negocjacje zakończą się sukcesem. Czy wystarczy jeszcze tylko jedna tura rozmów, na razie nie wiadomo.

Dwa pierwsze przetargi zostały unieważnione. W trzecim podejściu Inwestycje Świdnickie zdecydowały się na partnerstwo publiczno-prywatne, które polega na współpracy pomiędzy podmiotem publicznym (np. miastem lub spółką miejską), a prywatną firmą w ramach budowy obiektu użyteczności publicznej, gdzie obie strony wspólnie ponoszą koszty inwestycji i dzielą się ryzykiem ekonomicznym związanym z budową, zarządzaniem i eksploatacją obiektu. Wybór partnera prywatnego, zgodnie z prawem zamówień publicznych, przebiega w trybie dialogu konkurencyjnego. Negocjacje dotyczą przede wszystkim kształtu przyszłej współpracy, poziomu finansowania oraz zasad zarządzania obiektem po wybudowaniu.  Po zakończeniu negocjacji rozpocznie się część przetargowa.

Miasto na realizacje inwestycji poręczyło kredyt w wysokości 84 milionów złotych (łącznie z odsetkami).

asz

Poprzedni artykułPiłkarska środa – wyniki
Następny artykułIII-ligowa piłka wraca do Świdnicy!