Strona główna Wydarzenia Świdnica Generał w Baszcie

Generał w Baszcie

1

W pierwszą sobotę września świdnicka „Baszta” stanie się ważnym, militarnym punktem na mapie regionu. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia IPMS Świdnica, które zaprasza wszystkich fanów modelarstwa na specjalny konkurs. Modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w organizacjach krajowych, czy zagranicznych, będą mieli szansę zaprezentować wykonane przez siebie modele w ramach konkursu otwartego. W tegorocznych zawodach swoje uczestnictwo potwierdzili już modelarze z Belgii, Czech, Niemiec i Węgier oraz polskie kluby modelarskie. Każdy z uczestników – w poszczególnych klasach startowych – będzie mógł przedstawić dowolną liczbę samodzielnie wykonanych modeli.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla tych, którzy wolą podziwiać pojazdy wojskowe w oryginalnej skali.  Swój sprzęt bojowy zaprezentuje 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza. Na placu przed „Basztą” będzie można zobaczyć między innymi Kołowy Transporter Opancerzony „Rosomak”, motocykle bojowe, rakietę „Spike” oraz broń strzelecką. Będzie też okazja, żeby osobiście spotkać się i porozmawiać z żołnierzami IX zmiany w Afganistanie. Niewykluczone, że swoją obecnością wydarzenie uhonoruje dowódca Brygady – świdniczanin – gen. Rajmund T. Andrzejczak.

Wszystkich miłośników modelarstwa i militariów zapraszamy do „Baszty” przy ul. Basztowej 2 w sobotę, 1 września od godziny 9:00 do 17:00 oraz w niedzielę, 2 września od godziny 9:00 do 14:00. Ostatniego dnia konkursu, na godzinę 14:00, przewidziane jest zakończenie konkursu i rozdanie wyróżnień. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

opr.red.