Weekend z Magazynem Swidnica24.pl

  0

  Kino, leniuchowanie w wygodnym fotelu z dobrą książką, gotowanie a może wycieczka? Jak co tydzień Magazyn Swidnica24.pl podpowiada, co zrobić z wolnym czasem.

  Na wieczór polecamy barwną biografię znakomitego jazzmena. „Jako sześciolatek rozpieszczany był bardziej niż dzieci królewskie. Służąca miała rozkaz odwieźć go codziennie do szkoły taksówką. Nic nie liczyło się poza skrzypcami.” – o dzieciństwie w nowobogackim domu, pasji i karierze Michała Urbaniaka napisał Andrzej Makowiecki. Opisał postać nietuzinkową, wybitną i „niegrzeczną”. Więcej o „Ja, Urbanator” w dziale Książka.

  Wszystkim, którzy weekend wolą spędzić w plenerze, portal znanenieznane.pl poleca wyprawę na Śnieżnik. Na najwyższy szczyt Sudetów Wschodnich prowadzi siedem szlaków turystycznych, a u celu czeka wybudowane na wzór szwajcarski schronisko. Wizyta w pięknym, drewnianym obiekcie jest prawdziwą nagrodą dla strudzonych wędrówką. Czekają tu nie tylko piękne widoki, ale i znakomita kuchnia. Więcej w dziale Turystyka.

  Kuchnia jest także tłem dla filmu Daniela Cohena ze znakomitą rolą Jeana Reno. Paryski mistrz kuchni cierpi na brak weny, restaurację czekają tymczasem rewolucyjne zmiany. „Film stworzony jest na dość konwencjonalnych wątkach: wiara we własne możliwości, przyjaźń męsko-męska, miłość, relacje rodzinne, odpowiedzialność. Są połączone w tak zgrabny i wdzięczny sposób, że, tylko z pozoru, banały, ogląda się z ogromną przyjemnością.” – pisze w dziale Kino Adrianna Woźniak.

  Zostajemy w kuchni, a czarodziejka Penelopa zachęca do wcielenia się w rolę mistrza przysmaków. Tym razem wszelkie działania musi poprzedzić wyprawa w plener z poszukiwaniu niedojrzałych owoców orzecha włoskiego. To właśnie z nich powstaje orzechówka, znakomita nalewka, która jak lek działa na problemy z trawieniem. Przepis w dziale Kuchnia.

  Na zakończenie jeszcze ważne informacje od Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. W dziale Porady Danuta Mazur tym razem pisze o infolinii dla konsumentów.

  Udanego weekendu!

  Poprzedni artykułCzary Penelopy: Orzechówka na dobre trawienie
  Następny artykułZ serca wymalowali „Serce”