Teren z ruiną szykowany na sprzedaż

  26

  Od ponad 30 lat u zbiegu ulic Równej i Westerplatte straszy niedokończony nigdy dom, połączony z warsztatem samochodowym. Dotychczasowi właściciele już się wyprowadzili. Zniknęło wszystko, co miało jakąś wartość. Także metalowe ogrodzenie.

  Batalia o odzyskanie należącej do miasta działki trwała wiele lat. Użytkownicy gruntu wybudowali warsztat z mieszkalną przybudówką, nie zwracając najmniejszej uwagi na estetykę czy harmonię architektoniczną z pozostałą zabudową. Wraz z przebudową placu Wolności i budową nowych kamienic przy ulicy Westerplatte koszmarna budowla z pustaków raziła coraz bardziej. Jej właściciel żądał jednak zadośćuczynienia za opuszczenie działki. W kwietniu tego roku Rada Miejska zadecydowała o przekazaniu dwóch mieszkań, które zaspokoiły roszczenia.

  Wyprowadzka stała się faktem. Czytelnik Swidnica24.pl pyta, dlaczego wraz z dotychczasowym włascicielem zniknęło także ogrodzenie? Jak informuje Monika Żmijewska z Urzędu Miejskiego,  ugoda z poprzednimi właścicielami nie zastrzegała, że nieruchomość ma pozostać nienaruszona po jej przejęciu. – Planujemy bowiem ten teren sprzedać z przeznaczeniem do rozbiórki istniejącego obiektu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego powinna tam powstać kamienica, nawiązująca wyglądem do sąsiednich – dodaje.
  Zlecone zostało wykonanie podziału geodezyjnego tego terenu, przygotowywana jest także jego wycena. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu. Miasto nie będzie zajmowało się rozbiórką tego obiektu.

  Poprzedni artykułZawody MTB dla każdego
  Następny artykułStrzegomianka drugą wicemistrzynią Polski WKKW