Strzegomianka drugą wicemistrzynią Polski WKKW

  0

  Małgorzata Borysiuk, utalentowana zawodniczka ze Strzegomia, z medalem wróciła z V edycji Festiwalu Jeździeckiego Baborówku k. Poznania . W zawodach po raz pierwszy rozegrano klasę międzynarodową CIC 2* we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, w której Młodzi Jeźdźcy (19-21 lat) rywalizowali o  Mistrzostwo Polski.

  Małgorzata Borysiuk na koniu Promyk. fot.Katarzyna Boryna

  Amazonka ze Strzegomia na koniu Promyk wywalczyła brązowy medal w tej niezwykle trudnej konkurencji. Małgosia była najmłodszą uczestniczką w klasie CIC 2*, w której rywalizowało 28 par, a w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców 12 par. W trakcie 3-dniowej konkurencji najtrudniejszą okazała się próba terenowa, którą przygotował Per Magnusson ze Szwecji. Kros był bardzo trudny technicznie, ale postawiony fair. Tylko trzy pary (m.in. Promyk pod Małgorzatą Borysiuk) w rywalizacji Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców pokonały próbę krosu bez błędów na przeszkodach, co zaważyło o ostatecznej klasyfikacji.

  fot.Katarzyna Boryna

  Małgorzata Borysiuk reprezentuje barwy powstałego w ubiegłym roku Ludowego Klubu Jeździeckiego „Hippologia” Strzegom (Stajnia Żelazów), gdzie trenuje pod okiem wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW i skokach Mariusza Kleniuka. Zdobycie brązowego medalu jest bardzo dużym sukcesem zarówno Małgosi, jak i klubu, który reprezentuje.

  Poprzedni artykułTeren z ruiną szykowany na sprzedaż
  Następny artykułMuzycznie w Kościele Pokoju i katedrze