Teatry na Rynku [FOTO]

  0

  Tegoroczny, piętnasty już, Festiwal Teatru Otwartego przywitała liczna widownia, która w piątek, 6 lipca zapełniła świdnicki Rynek mimo upału. Performance przeznaczone są głównie dla dzieci, dlatego to one stanowiły większość publiczności. Dla osób, które nie były  w centrum miasta, mówimy: żałujcie i przedstawiamy dwie wybrane pozycje festiwalowe, mając nadzieję, że zachęci to Państwa do odwiedzenia Festiwalu, który potrwa do niedzieli.

  aaa

  „Błazenologia” Teatru na Walizkach

  Trzyosobowa grupa teatralna przedstawiła szereg etiud. Pozbawili waty cukrowej pewną dziewczynkę, urządzili publiczny rekonesans torebki jednej z oglądających (sama była zdumiona, co tam znaleźli!), podważyli wszelkie prawa fizyki czyniąc balon ciężkim jak kamień, męscy członkowie Teatru chcieli obdarować jedną różą dwie kobiety, przedstawiono także popisy cyrkowe. Widownia, głównie dziecięca, dopisała i bawiła się znakomicie. Było to przedstawienie pantomimiczne, okraszone cudowną muzyką, która nadała spektaklowi klimat starego kabaretu.

   

  „Brzydkie kaczątko” Teatrzyku „Zielona Gęś”

  Było to przedstawienie niezwykłe głównie dlatego, że aktorami byli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Przystań” w Świdnicy. Jak mówi reżyser przedsięwzięcia – Monika Zdybel – podopieczni doskonale czują się w klimacie baśni i bardzo je lubią. „Brzydkie kaczątko”  to teatr ruchu z elementami pantomimy, a całość okraszono piękną muzyką klasyczną. Nie był to pierwszy spektakl zrealizowany przez dzielnych seniorów i widać było wprawę. Pani Zosia, najstarsza aktorka, mówi, że nie miewa tremy i bardzo dobrze czuje się na scenie. Pochwaliła się nawet, że obraz stanowiący scenografię dla przedstawienia jest jej autorstwa! Widownia była pełna, a sukces potwierdziły gromkie brawa.

  Adrianna Woźniak

   

  SOBOTA – 7.07.2012

  12.00-16.00 Warsztaty artystyczne „Odsłona”prowadzone przez Leszka Mądzika

  16.00-19.00 Strefa zabawy – animatorzy „Ale heca” – Rynek (plac c)

  17.00 „Circus Mutabor” – Teatr Wędrujące Lalki Pana Pejo – Rynek (plac a)

  18.00 „Piąte jajo” – Teatr Bajka – Rynek (plac b)

  19.00 „Kropka” – Teatr Lutrek – Rynek (plac )

  20.00 „Dialog” – Break dance o Dj`ing – Rynek (plac b)

  20.45 „Genesis” – performance Dagmary Młot – sala teatralna, Rynek

  21.30 „Pomiędzy niebem i ziemią” – Kijowski Teatr Uliczny – Rynek (plac a)

   

   

  Poprzedni artykułZaczną sezon w Szprotawie
  Następny artykułEgipt na wyciągnięcie ręki