Świdnicka Aleja Gwiazd Sportu

  29

  Jeszcze w tym roku pierwsi wybitni sportowcy rodem ze Świdnicy i powiatu świdnickiego zostaną upamiętnieni w Alei Gwiazd Sportu. Powstanie ona na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

   

  Rok 2012 jest szczególny. To rok olimpijski. Wielkie święto sportowców z całego świata. Z naszą inicjatywą chcemy się w nie wpisać. Ziemia świdnicka wydała wielu wspaniałych sportowców, którzy uzyskiwali znakomite wyniki nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Wpadliśmy na pomysł, że powinni oni zostać uhonorowani. A nie ma chyba lepszego miejsca niż Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji – mówi jego dyrektor Edmund Frączak.

  Na razie pomysł jest w trakcie dopracowywania, ale już wiadomo, że prawdopodobnie wybrani – przez kapitułę, która zostanie powołana do tego celu – sportowcy, jeszcze w tym roku będą „mieli” przy ulicy Śląskiej swoją pamiątkową tablicę i posadzone drzewo.

  Wstępnie wybraliśmy już miejsce przy alei głównej prowadzącej na obiekty ŚOSiR tak, aby wszyscy odwiedzający nasze obiekty kibice, zwiedzając Aleję Gwiazd Sportu, mogli przypomnieć sobie, kto dostarczał nam niezapomnianych emocji i wrażeń, komu przez te kilkadziesiąt lat kibicowaliśmy. Myślę, że odsłonięcie pierwszych tablic nastąpi jesienią tego roku – dodaje Jan Czałkiewicz, wieloletni pracownik ŚOSiR, który osobiście znał wielu z naszych wspaniałych sportowców.

  Pomysłodawcy liczą na to, że do inicjatywy przyłączą się także lokalne samorządy oraz firmy i instytucje. A w powiecie świdnickim świetnych sportowców i trenerów nie brakuje. Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa spodoba się na tyle społeczności lokalnej, że będzie ją chciała wesprzeć, także w formie prywatnego sponsoringu.

   /ŚOSiR/

  Poprzedni artykuł60 tysięcy w konkursie Debiut Gospodarczy
  Następny artykułZawody MTB dla każdego