Ruszyła budowa LIDLa

  46

  Przez blisko 2 lata właściciel gruntów po dawnych Zakładach Białoskórniczych Renifer zapowiadał odsprzedaż części działki i budowę sklepu sieci LIDL. Budowa nareszcie ruszyła. Przy ulicy Kliczkowskiej pojawiło się nowe ogrodzenie, a na plac wjechał ciężki sprzęt.

  Budowę pawilonu handlowego wraz z parkingiem realizuje firma JMS z Torunia. Prace potrwają około 5 miesięcy. Sklep LIDL zajmie około 1/3 terenu dawnego Renifera. Pozostała część nadal zostaje w rękach firmy Eko – Tur.

  – Nowopowstający sklep będzie miał powierzchnię ok. 1000m2, a więc zgodną z przyjętymi dla naszej sieci standardami. Oferowany asortyment będzie równie szeroki i zróżnicowany jak w pozostałych placówkach sieci Lidl. Niemniej jednak z okazji otwarcia nowego sklepu Lidl, naszych klientów powitamy specjalną ofertą na wybrane artykuły spożywcze i przemysłowe. Mając na uwadze komfort naszych klientów, do ich dyspozycji oddajemy również plac parkingowy na ok. 100 miejsc postojowych. Wierzymy, że dzięki temu zadowolenie klientów z zakupów w Lidlu będzie jeszcze większe i pełniejsze – informuje Anna Biskup, rzeczniczka prasowa sieci.

  Powodem ciągłego przesuwania terminu rozpoczęcia budowy były długi ciążące na gruntach i hipoteka, blokująca planowaną budowę. – Firma LIDL odkupiła od nas teren i zapłaciła miastu wszystkie zaległe podatki, w sumie 1,8 miliona złotych – informował w listopadzie 2011 roku  Andrzej Stefanicki, prezes Eko-Tur. Eko-Tur „odziedziczył” należności po poprzednich właścicielach, potem narastały odsetki. Renifer nie miał szczęścia do właścicieli. Jeden rozsprzedał maszyny, kolejny – Johannes Broshuius z Holandii, obiecał otwarcie fabryki domków wypoczynkowych, po czym  zniknął, nie płacąc miastu podatków od nieruchomości. Od 6 lat właścicielem gruntu jest spółka Eko-Tur, zarejestrowana w Wirach. Dopiero w styczniu 2009 Sąd Okręgowy ostatecznie rozstrzygnął liczne spory właścicielskie w samej firmie i zaczęły się negocjacje z miastem oraz poszukiwania inwestora. LIDL stał się właścicielem 1/3 z 2 hektarów terenu przy ulicy Kliczkowskiej. Firma Eko-Tur zapłatę otrzyma w dwóch transzach. Kolejna pozwoli na spłacenie pozostałych zobowiązań, związanych z nieruchomością.Właściciel szuka chętnych na pozostałe działki.

  Poprzedni artykułSławny archeolog w Świdnicy
  Następny artykułTruskawka na weekend