Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę

  35

  Dziś z placu Jana Pawła II już po raz dziewiąty wyruszyła piesza pielgrzymka diecezji świdnickiej na Jasną Górę. Biskup ordynariusz Ignacy Dec zainaugurował wyjście pątników, odprawiając mszę świętą w świdnickiej katedrze o godzinie 10:00 i tradycyjnie odprowadził pielgrzymów do granic miasta. – Przez ten trud pielgrzymi niech święty Michał Archanioł was wszystkich prowadzi, aniołowie stróżowie nad wami czuwają, żeby pielgrzymka była bezpieczna i przyniosła obfite owoce.

  W tym roku pielgrzymom przyświeca hasło „Gdzie Bóg, tam jest przyszłość!”. Oprócz modlitw wspólnotowych, wielu uczestników zmierza na Jasną Górę z prywatnymi intencjami. – Chcę podziękować Bogu za 25 lat udanego małżeństwa moich rodziców – opowiada siedemnastoletni Jan.

  Każdego dnia pielgrzymi będą pokonywać blisko 30 kilometrów. – To moja pierwsza pielgrzymka. Boję się troszeczkę, że nie wytrzymam, ale mam nadzieję, że będzie dobrze – mówi pątniczka Paulina. Wielu z uczestników rezerwuje sobie czas na tę wyprawę z dużym wyprzedzeniem. – Już siódmy raz pielgrzymuję ze Świdnicy na Jasną Górę. Dwa dni temu wróciłam z pracy w Norwegii, żeby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu. Oprócz modlitewnego skupienia, w świdnickiej grupie panuje fantastyczna, przyjacielska atmosfera, co dodaje uroku całej pielgrzymce – mówi świdniczanka Daria.

  Pierwszy postój czeka na pielgrzymów w Pieszycach. Do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze dotrą 9 sierpnia.

  SA

  Poprzedni artykułBilety i kolejni wykonawcy Jazdy na Bas*n
  Następny artykuł12-latka uciekła z rąk gwałciciela