Jubileuszowy Zlot Caravaningowy w Świdnicy

  5

  Już za tydzień z przyczepami i camperami do Świdnicy przyjadą goście z Polski i Europy. 4 sierpnia na campingu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się piata edycja Zlotu Caravaningowego. Zapisy wciąż trwają.

  Impreza ta na trwałe zapisała się już w kalendarzu Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, która w 2014 roku będzie obchodzić 50-lecie istnienia. – Caravaning jest od lat coraz popularniejszą formą turystyki i wypoczynku. Jej wielką zaletą jest mobilność i brak ograniczeń związanych z koniecznością przebywania w jednym tylko miejscu. Podobnie jak sam caravaning, dużą popularnością cieszą się również zloty zmotoryzowanych turystów, które odbywają się coraz częściej i w coraz większej ilości ośrodków turystycznych w naszym kraju. Cieszę się, że Świdnica należy do nich. Na początku sierpnia zapraszamy do Świdnicy kluby campingu i caravaningu z miast i miejscowości partnerskich  Świdnicy, gmin i miast powiatu  świdnickiego, klubów campingowych i caravaningowych z Polski a także turystów indywidualnych z kraju i z zagranicy – mówi dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edmund Frączak.

  W ubiegłorocznej edycji Świdnickiego Zlotu Caravaningowego udział wzięło około 50 załóg. – Wiele osób, które nas odwiedzało w poprzednich latach, zapowiadało swój powrót do Świdnicy, urzeczone jego urokiem i organizacją imprezy. Mam nadzieję, że w tym roku do Świdnicy zawita jeszcze większa rzesza camperów – dodaje Edmund Frączak.

  Tegoroczny V „Jubileuszowy” Świdnicki Zlot Caravaningowy jest współorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Camping Caravaning Klub Świdnica.

  Szczegółowe informacje na temat zlotu można uzyskać w Camping Caravaning Klub Świdnica (Bronisław Bienkiewicz tel. 504 255 735, email: [email protected]) lub w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji (tel. 74 852 25 36).

   Program Zlotu

  * 4 sierpnia (sobota)

   – godz.12.00 -otwarcie biura zlotu, przyjmowanie turystów (załóg) przybywających na zlot

  * 5 sierpnia (niedziela) – przyjmowanie turystów, przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas do wykorzystania według własnego uznania

  * 6 sierpnia (poniedziałek)

   – godz.10.00 – zwiedzanie miasta z przewodnikiem (wejście na wieżę ratusza, Rynek i Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, katedra)

   – godz.17.00 – oficjalne otwarcie zlotu oraz spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu i organizatorami przy grillu i muzyce (do godz.22.00)

  * 7 sierpnia (wtorek)

   – godz. 9.15 – wyjazd autokarem do Gross-Rosen, zwiedzanie muzeum oraz pokaz filmu historycznego dotyczącego dziejów obozu koncentracyjnego

   – godz. 12.00 – przejazd autokarem do miejscowości Krzyżowa, zwiedzanie obiektów Fundacji „Krzyżowa”

   – godz. 15. 30 – powrót na camping, czas do wyk. w/g własnego uznania

  * 8 sierpnia (środa)

   – godz. 10.00 – zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, na basenie kąpielowym pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy,

   – godz.15.00  – konkursy sprawnościowe dla uczestników zlotu

  * 9 sierpnia (czwartek)

   – godz. 9.00 – wyjazd do Wrocławia, za odpłatnością zwiedzanie Panoramy Racławickiej

  * 10 sierpnia (piątek)

   – godz. 9.00 – wycieczki indywidualne po proponowanych trasach

   – trasa I: Zamek Książ, Palmiarnia Lubiechów, Muzeum Motoryzacji i Górnictwa

   – trasa II: Walim / Głuszyca, Muzeum Sztolni Walimskich, Podziemne Miasto Osówka

   – trasa III: Przełęcz Tąpadła, wejście na Ślężę

   – trasa IV: Strzegom, Międzynarodowy Festiwal Folkloru

   – trasa VI: Muzeum Broni w Świdnica – Witoszów

  Poprzedni artykuł„Mroczny Rycerz powstaje” w Cinema 3D [REPERTUAR]
  Następny artykułPracy znacznie mniej