Grodziszcze najlepsze na piasku

  0

  II otwarty turniej piłki siatkowej – Grodziszcze 2012 zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy. Łącznie o główne trofeum – Puchar dyrektora GOKSiRu walczyło 10 drużyn.

   

  – Główną ideą turnieju była wspólna zabawa i popularyzacja siatkówki. Podczas ostatnich rozgrywek Ligi Światowej polscy siatkarze ambitnie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonując swoich rywali w pięknym stylu. Grupa młodzieży z Grodziszcza zmierzyła się z mocnymi przeciwnikami, ale ostatecznie pokonała rywali we wszystkich prowadzonych rozgrywkach piłki siatkowej – mówi Justyna Sara-Hryncyszyn, współorganizatorka turnieju.

   Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 10 zespołów, w tym reprezentacja Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica. Niektóre miejscowości nominowały do rozgrywek po 2 drużyny: Grodziszcze, Krzczonów, Świdnica. Wśród zawodników dominowała młodzież, ale to co nas naprawdę cieszy, to fakt, że do wspólnej gry udało się nam zaprosić także pokolenie naszych rodziców i wspólnie zmierzyć się w sportowych zmaganiach – podkreślali z dumą członkowie Nieformalnej Grupy Działania Aktywnej Młodzieży.

   Turniej rozegrano na boisku bo piłki plażowej, które powstało w ubiegłym roku dzięki wsparciu władz gminy, sponsorów i społecznej pracy młodzieży z Grodziszcza. W klasyfikacji końcowej przyznano:

  I miejsce – Nieformalna Grupa Działania Aktywnej Młodzieży z Grodziszcza
  Skład: Dawid Jurasik, Mateusz Żurek , Patryk Żurek, Grzegorz Kurek, Adam Mitek, Sebastian Dziedzic.

  II miejsce DORS Świdnica
  Skład: Kamil Kasztelan, Mateusz Drączkowski, Adam Pawlicki, Dawid Zając, Adam Krawczyk, Jan Brygadzin.

  III miejsce- drużyna z Mościska

  Skład: Marcin Lisowski, Grzegorz Zieliński, Kamil Świerzko, Michał Martowłos Piotr Dziekański, Damian Bańkowski.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Kurek. W 6 meczach zdobył aż 23 pkt Mościsko dodatkowo zostało okrzyknięte drużyną „Fair Play”.

   Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy mieli zapewnione posiłki i napoje, a także nagrody finansowe dla trzech pierwszych drużyn, które znalazły się na podium.

  Janusz Waligóra

  UG Świdnica

   

  Poprzedni artykułW obronie Rzecznika Praw Dziecka
  Następny artykułNakradł na 7 tysięcy złotych