Frekwencja dopisała

  1

  W niedzielę 29 lipca rozegrano pierwszy z dwóch zaplanowanych na te wakacje Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Pomimo nocnej nawałnicy, która nawiedziła Świdnicę w nocy z soboty na niedzielę, organizatorom udało się przygotować boiska na czas, choć na dwie godziny przed imprezą wydawało się to niemal niemożliwe. Na szczęście się udało i równo o dziesiątej siatkarze rozpoczęli zmagania.

  Turniej wzbudził spore zainteresowanie, do zawodów stanęło 16 zespołów męskich,  kobiety reprezentowane były przez 3 drużyny. Gościliśmy drużyny ze Świdnicy,Wrocławia, Nysy , Kamieńca Ząbkowickiego, Jeleniej Góry, Żarowa , Świebodzic, Sobótki i z Jugowa Wśród panów najlepsi okazali się Michał Pękalski i Piotr Orzechowski ze Świdnicy, drugie miejsce zajęli „przyjezdni” z Nysy – Bartłomiej Okoń i Adrian Bocianowski. Na podium stanęli także świdniczanie –Paweł Orzechowski i Marcin Wójciak, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Jakuba Zwiecha i Tomasza Barańskiego z Wrocławia. Wśród pań triumfowały Aleksandra Małodobra i Anna Malina ze Świdnicy przed Natalią Bernaciak i Joanną Szczurek także ze  Świdnicy. Trzecie miejsce zajęły Agnieszka Mandelt z Dominiką Jaworowską z Jeleniej Góry.

  Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz  nagrody rzeczowe, które wręczył Jan Czałkiewicz – kierownik Działu Obiektów Sportowych OSiR. Wszystkim uczestnikom i widzom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy już 26 sierpnia na kolejny turniej. Miejmy nadzieję , iż sukces naszych siatkarzy w Londynie doprowadzi do tego, że frekwencja będzie co najmniej dwa razy większa. Specjalne podziękowania należą się pracownikom OSiR-u, którzy  ciężką pracą od wczesnego  rana doprowadzili boiska do stanu, dzięki któremu Turniej szczęśliwie przeprowadzono.

  /OSiR/

  Poprzedni artykułKobiety protestują
  Następny artykuł„Przyjeżdża orkiestra!” jutro w bibliotece