Dzieci zebrały tony odpadów

  0

  Ponad 5 ton opakowań typu PET zebrali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podczas ostatniego konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w gminie Świdnica. Jednak największą ilość zgromadzili uczniowie ze SP w Lutomi Dolnej i to oni ostatecznie zajęli 1 miejsce.

  Aleksandra Otoka zebrała 6100 sztuk opakowań PET.

   Po raz czwarty z rzędu organizatorem konkursu jest Alba Dolny Śląsk Sp. z o.o. .  – To nasz wspólny sukces – mówił przedstawiciel firmy Tomasz Kuska. – Śmieci, a szczególnie opakowania typu PET bardzo długo ulegają procesowi rozkładu. W wielu przypadkach jest to aż 200 lat. Tym sposobem ochroniliśmy naszą zieloną planetę i dodatkowo otrzymaliśmy surowiec do dalszej produkcji.

  Podobnie jak w roku ubiegłym, największą liczbą zebranych butelek typu PET może pochwalić się SP w Lutomi Dolnej, a dokładnie Aleksandra Otoka, uczennica kl. II. W tym roku sama dostarczyła aż 6100 szt.  Pobiła tym samym ubiegłoroczny rekord swojego kolegi, Kacpra Stycznia, który zgromadził 5000 szt. II miejsce przypadło w udziale uczniom ze SP w Mokrzeszowie, którzy przeznaczyli do recyclingu 0,5 tony opakowań PET. III miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Witoszowie Dolnym.

   Wszyscy laureaci tegorocznego konkursu otrzymali od organizatorów cenne nagrody i pomoce dydaktyczne, a zdobywcy I miejsca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej dodatkowo bilety do multikina.

  Janusz Waligóra

  UG w Świdnicy

  Poprzedni artykułPsie piękności na wybiegu
  Następny artykułO Egipcie nocą w muzeum