Doczekają się fotoradaru

  12

  Mieszkańcy Marcinowic mają nareszcie szansę na spełnienie swoich wieloletnich żądań. Inspekcja Transportu Drogowego od sierpnia rozpocznie w całym kraju montaż nowych 300 fotoradarów. Jeden z nich trafi właśnie do Marcinowic i stanie przy drodze krajowej nr 35.

  Od dawna mieszkańcy Marcinowic żądali poprawy bezpieczeństwa. – Mimo ograniczeń prędkości prawie nikt tu nie zwalnia, a o zatrzymywaniu się przed przejściami dla pieszych praktycznie nie ma mowy – skarżyli się wielokrotnie. We wrześniu 2010 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety, matka i córka, wracające z przystanku autobusowego. Rozpędzony tir uderzył w samochód terenowy, a ten z kolei w idące chodnikiem piesze.  Jak ustalili biegli, ciężarówka jechała z nadmierną prędkością.  Do dziś sąd nie wdał wyroku w tej sprawie. Po wypadku mieszkańcy napisali petycję do wójta i Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o ustawienie fotoradaru. Niestety, otrzymali negatywna odpowiedź. Na własną rękę zdesperowani ustawili znak, ostrzegający przed fotoradarem. Był nielegalny, został zdjęty.

  Fotoradar, zakupiony przez Inspekcję Transportu Drogowego zostanie ustawiony w Marcinowicach najpóźniej na początku przyszłego roku. Drugi na krajowej 35-tce między Świdnicą a Wrocławiem stanie na Bielanach Wrocławskich.

  Poprzedni artykułNakręć film na „Okiem Młodych”
  Następny artykułLampa spadła na samochód [WIDEO]